Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Největší mýty o sexu

Největší mýty o sexu
Největší mýty o sexu
Zdroj: Thinstock

Musí být žena zamilovaná, aby mohla vyvrcholit? A jak je to s panenskou blánou? Podívejte se s námi na některé z největších bludů o sexu, kterým stále lidé věří.

Mohlo by vás také zajímat: Zabijáci sexu: 5 věcí, na které si dejte pozor nebo Klitoris: Fakta, o kterých jste možná neměli tušení

1. Žena, která nemá panenskou blánu, není pannou

Pro mnoho etnik má neporušená panenská blána až magickou moc a dívka se bez ní nemá šanci provdat. Hodně těch, které ještě neměly pohlavní styk, ale může mít panenskou blánu narušenou sportováním nebo zaváděním tampónů. Podle panenské blány se tedy nedá jednoznačně zjistit historie sexuálního života ženy a nedá se tedy jednoznačně říct, zda je pannou či nikoliv.

2. Muži dají více na vizuální vjem než ženy

O tom, že muži spíše než ženy dají na své oči, se v časopisech píše poměrně často, a dokonce to tvrdí i někteří sexuologové. Nejnovější studie vědců z univerzity ve Washingtonu, která měřila mozkovou aktivitu u 264 žen, jimž byly promítány erotické obrázky, to ale popírá. I ženy se totiž rády podívají na pěkné mužské tělo!

Největší mýty o sexu Největší mýty o sexu Zdroj: Thinstock

3. Mnohačetného orgasmu může dosáhnout jedině žena

Další lež! Také muži mohou během jednoho sexuální styku dosáhnout několika orgasmů v řadě, při nichž neejakulují. Může se tak stát, pokud má muž posílené svaly pánevního dna a dovede oddálit dosažení ejakulace.

4. Žena musí být zamilovaná, aby mohla vyvrcholit

Bylo by to asi romantické, ale orgasmus bohužel s láskou vůbec nesouvisí. Podle výzkumu schopnost ženy dosáhnout orgasmu naopak souvisí s jejím podvědomým hodnocením milencových genetických vlastností. Ženu přitahují muži, o nichž jí podvědomí hlásí, že by s nimi mohla otěhotnět. Proto jsou úspěšnější milenci se symetrickým tělem a obličejem.

5. Citlivé bradavky mají jen ženy

Není to pravda. Spousta mužů má totiž citlivé bradavky. Někteří dokonce velmi citlivé. Bradavky jsou tak erotogenní zónou nejen u žen, ale i u mužů. Ačkoliv hodně žen laskání mužských bradavek příliš nevzrušuje.

Největší mýty o sexu Největší mýty o sexu Zdroj: Thinstock

6. Každá žena nemá G-bod

Další omyl. Známý bod G má totiž každá žena. Problém mají spíš muži, aby to správné místo u ženy vůbec našli. Ale pozor, ne každé z žen přinese stimulace bodu kýženou rozkoš! Některou spíše, než aby ji dohnala k orgasmu, přivede na "malou". 

7. Muži nechtějí předehru

Rychlovky jsou něčím, co muže obecně láká o něco málo víc než ženy, protože jsou schopni se rychleji vzrušit. V žádném případě to ale neznamená, že by mazlení před samotným sexem nechtěli. Naopak.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU