Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejčastější ženský sexuální problém

Zdroj: Profimedia.cz

Co si budeme povídat, každý ví, že ženy nedosahují orgasmu tak snadno jako muži. Proč to tak je?

Nemáte chuť

Nejprve si uvědomte, co se přesně děje. Jde-li pouze o dočasnou nechuť k sexu, může za tím být momentální hormonální nerovnováha, napětí ve vztahu, stres, smutek nebo prostě vyčerpání. V tomto případě však vaše nechuť časem nebo změnou priorit prostě pomine a nemusíte se ničeho obávat.

Nemáte chuť - dlouho

Pokud jste ale neměla chuť na sex celý poslední rok, pak může problém tkvít například ve špatném milenci. Tento problém jde však s pomocí návštěvy sexuologa nebo sexuálního vzdělávání docela snadno vyřešit. Váš partner však musí přijít na to, co je špatně. Jestli ale na sex chuť máte, ale žádné doteky vás fyzicky nevzruší, pak bude problém spíše fyzického rázu, a proto byste měla navštívit lékaře.

Máte sex bez dosažení orgasmu

V tomto případě jsou problémové kategorie dvě:

1. Ženy, které nikdy v životě orgasmus neměly
2. Ženy, které dokážou dosáhnout orgasmu pouze při masturbaci, ale ne během sexu s partnerem

Je-li to váš případ....

Jestli patříte mezi ty, které nikdy orgasmu nedosáhly (samy, ani s partnerem), tak zkuste začít s vibrátorem. Je pro vás totiž snazší zažít orgasmus sama, protože vy sama cítíte, co byste chtěla a jak. Vibrátor zapněte a pouze přiložte ke klitorisu. Pak se naučte masturbovat i prsty. Zkuste různé směry a pohyby i různý tlak. Do hry můžete zapojit i partnera.

Zapojte i partnera

S pomocí lubrikačního gelu ho nechte dráždit vás prsty anebo ho nechte dělat orální sex. Pomalým tréninkem byste se měla naučit orgasmu dosáhnout. Pokud se vám to ale ani tak nedaří, může být příčinou nějaké trauma z dávné doby, které vaše podvědomí ukrylo hluboko. Pomoc pak hledejte u psychoterapeuta.

Nejčastější případy

Pokud ale nemáte problém dosáhnout orgasmu sama, ale s partnerem se vám to nedaří, tak vítejte mezi většinu. Podle statistik celých 77% žen trpí stejným problémem. Na vině je celkem jednoznačně partner - neví, jak a co dělat, neví, jak dlouho či intenzívně to dělat. Na vině jste však také vy. Pokud chcete kvalitní sex, musíte mu říct jak na to, protože vy to víte. Také by si partner měl uvědomit, že ženě trvá cesta k vyvrcholení klidně i dvacet minut. Pokud partner ale vaše touhy a přání nerespektuje a dělá si to, jak chce, pak takového milence nemáte vůbec zapotřebí. Jestli sama nevíte, jak byste to chtěla, zkuste vzájemnou masturbaci. On uvidí, jak si to ráda děláte, a vy se třeba taky něco přiučíte.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky