Nejčastější otázky, které klademe sexuologům

Nejčastější otázky, které klademe sexuologům
Nejčastější otázky, které klademe sexuologům
Zdroj: Thinstock

Sex je dnes sice všudypřítomný, ale málokterá obecná poučka sedí přesně na náš problém. Máme pro vás přehled nejčastějších dotazů, které zaznívají v sexuologických ordinacích nebo internetových poradnách s odporníky.

Po dosažení orgasmu bych nejraději usnul. Měl bych se ještě chvíli mazlit s partnerkou, aby neřekla, že nejsem špatný milenec?

Odpověď sexuologa: Spousta mužů je po vyvrcholení příjemně unavená, že by nejraději usnula. To je v podstatě v pořádku. Může tomu být tak, protože se prostě cítíte po nočních hrátkách s partnerkou dobře. Proto, pánové, neváhejte, a ještě než upadnete do spánku, jí to řekněte.
Tohle si myslí většina žen: Vůbec bych se nezlobila, kdyby se se mnou ještě chvíli mazlil nebo si povídal. Někdy mám trochu nepříjemný pocit, že po sexu už najednou pro něj neexistuju, ale samozřejmě znám i mužskou variantu o nutnosti okamžitě vypnout.

V jaké poloze dosáhne žena nejsnadněji orgasmu?

Odpověď sexuologa: Muži dosahují orgasmu v téměř každé poloze. Ženy jsou na tom ovšem o poznání hůř. Vaginálního orgasmu může žena dosáhnout v sedě na okraji posteli. Partner si před ně klekne na kolena. Takto do ní partner může hluboce vniknout a zároveň optimálně stimulovat klitoris a bod G. Pro dosažení klitorálního orgasmu je nejlepší vyzkoušet orální sex.
Tohle si myslí většina žen: Ano, orální sex je velmi účinná a obvykle rychlá varianta. Ale nelze generalizovat.
Nejčastější otázky, které klademe sexuologům

S partnerem bychom chtěli dosáhnout orgasmu současně. Jak na to?

Odpověď sexuologa: Pravidlem zůstává, že muž a žena dosahují orgasmu rozdílně. Když se pokouší o to, aby během milostných hrátek dospěli k simultánnímu orgasmu, zvyšují akorát nepříjemné napětí. Takže buďte v pohodě. Žádný stres a nechte to na náhodě.
Tohle si myslí většina žen: Chce to trénink. Zpočátku jsme orgasmus společně nedosáhli, ale po nějaké době, kdy jsme si na sebe zvykli už zkrátka víme jak na to...

Abych v sobě vybudil chuť na sex, flirtuji s jinými ženami. Měl bych mít černé svědomí?

Odpověď sexuologa: Flirt na cestě domů dokáže vaši touhu pořádně rozpohybovat. Ale řiďte se heslem: Chuť na koláč můžete mít kdekoliv, ale snězte jej až doma. Proč neznásobit touhu na sex pohledem na krásnou modelku na plakátu na fotku vaši přítelkyně či neškodným flirtováním s kolegyní?
Tohle si myslí většina žen: Vidíme to nerady. Černé svědomí mít nemusíte, pokud flirtování neprobíhá před našima očima, ale běda, jestli to dojde dál!
Nejčastější otázky, které klademe sexuologům

Je normální mít dva milence?

Odpověď sexuologa: Trvalá nevěra nejde v milostném vztahu tutlat dlouho. Sex mimo vztah je také nejčastějším důvodem jeho rozpadu.
Tohle si myslí většina žen: Některé ženy zvládají více milenců, ale vzhledem k tomu, že se nám sex pojí s emocemi je běžnější mít jednoho sexuálního partnera.

Jaká poloha se hodí pro rychlý sex?

Odpověď sexuologa: Poloha zezadu – na pejska. Umožňuje hlubokou penetraci a dokáže vyvolat neobyčejně silnou, animální vášeň.
Tohle si myslí většina žen: Souhlas. Rychlý sex na kuchyňské lince, v převlékací kabince či v autě (tedy v obtížnějších podmínkách) ale také má své kouzlo!

Jsem single stejně jako můj kamarád. Oběma nám chybí sex. Můžeme se spolu vyspat?

Odpověď sexuologa: Možné to je, ale pekelně těžké. Je velmi obtížné vyspat se s někým, ke komu jste si nevytvořili určité emocionální pouto. A když se do nej nedejbože zamilujete, budete to mít ještě těžší.
Tohle si myslí většina žen: S kamarády se nespí. Můžete o ně velmi rychle přijít.
Nejčastější otázky, které klademe sexuologům

Potřebuje žena k sebeukojení vibrátor?

Odpověď sexuologa: Ženy nejčastěji masturbují tak, že si mnou klitoris a jeho okolí, k čemuž vibrátor nezbytně nepotřebují. Nelze ale generalizovat. Každé dělá dobře něco jiného.
Tohle si myslí většina žen: Není vůbec nezbytný. Každá žena si umí poradit velmi dobře i bez něj.

Mám přiznat nevěru?

Odpověď sexuologa: Kdo by si nevzpomněl na Zatloukat! Zatloukat! Zatloukat! Okřídlené heslo doktora Plzáka platí v případě, že se jedná o drobné uklouznutí. Pokud ale chcete ulehčit svému svědomí, nezbude vám, než jít z pravdou ven. Jasně, má to svoje rizika. Ale vztah se přiznání může také paradoxně pročistit.
Tohle si myslí většina žen: Raději ano. Pokud nejde o jednorázový a naprosto bezvýznamný úlet, stejně bychom to časem poznaly. Některé z nás hodně brzy.
Nejčastější otázky, které klademe sexuologům

Mám potíže s erekcí, k lékaři se mi ale zatím jít nechce.

Odpověď sexuologa: Pokud problém trvá déle než dva mesíce, rozhodně doporučuji návštěvu odborníka - sexuologa. Nejprve podstoupíte několik vyšetření, při kterých vyloučíme, zda nejste somaticky nemocný. Za problémy s erekcí často stojí vysoký krevní tlak, nebo třeba cukrovka. Pokud se nic takového nepotvrdí, budeme pátrat, zda není problém ve vztahu jako takovém, nebo třeba v přílišném stresu. Jako terapie se používá například milování bez samotného aktu pohlavního styku, případně medikamenty. Důrazně varuji před preparáty prodávanými na internetu a příliš se nevyplácí investovat ani do doplňků stravy v lékárně. Pamatujte každopádně na to, že neřešený problém s erekcí může přinést hodně problémů v partnerském životě a stává se začarovaným kruhem (vyhýbáte se sexu, protože se bojíte, že zase selžete).
Tohle si myslí většina žen:  Nejhorší je, když partner problém řešit nechce. Jinak se vždy něco dělat dá, i když je to třeba sex, bez pohlavního styku.

Mohlo by vás také zajímat: ON a SEX: 9 důvodů, proč mu nestojí

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky