Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejčastěji si užíváme sex v posteli, láká nás však i na schodech či na pračce

Nejčastěji si užíváme sex v posteli, láká nás však i na schodech či na pračce
Nejčastěji si užíváme sex v posteli, láká nás však i na schodech či na pračce
Zdroj: archiv

Co se milování týče, patří Češi k evropskému průměru. V nedávném průzkumu navíc přiznali, že se v experimentování moc nevyžívají a nejčastěji s partnerem skončí v posteli. Kromě toho z výsledků průzkumu vyplynulo, že postel často využívají také jako místo ke sledování filmů či vyřizování elektronické korespondence.

Ačkoli se jako populární místa pro milování s partnerem ukázaly také pohovka, stůl či automobil, více než polovina Čechů (52 %) si milostné hrátky nejčastěji nechává do ložnice. Co se představ týče, umí náš národ popustit uzdu fantazii. Celých 26 % respondentů uvedlo, že by je lákal sex na schodech, pětina dotázaných by zvolila jako netradiční místo pro zpestření milostného života sprchu a 12 % přiznalo touhu pomilovat se na pračce.

„Většina lidí má ráda nejen při spánku, ale také při hrátkách s partnerem určitou dávku soukromí a pohodlí. Ač se to nemusí zdát, romantickou atmosféru při sexu nebo mazlení může narušit i příliš měkká nebo proleželá matrace. O nekvalitní či dokonce vrzající posteli nemluvě,“ říká Lukáš Novotný, specialista na zdravý spánek ze společnosti Sleep Centrum, a dodává: „Výběru vhodné matrace a postele bychom proto měli věnovat dostatečnou pozornost. Jedině tak zajistíme naší ložnici to pravé kouzlo a budeme si v ní moci vychutnat nejen kvalitní a plnohodnotný spánek.“

Stejně otevřeně jako k lechtivým hrátkám se dotazovaní přiznali i k dalším věcem, které v posteli provozují. Práci si nejen domů, ale rovnou do ložnice nosí až 84 % z nich a 34 % tak dokonce činí pravidelně.

84 % dotázaných rovněž vyřizuje v posteli SMS zprávy a e-maily prostřednictvím chytrých telefonů. Televizi nebo filmy na tabletu či notebooku v posteli sleduje více či méně pravidelně 83 % respondentů.Celých 60 % respondentů průzkumu dále uvedlo, že trpí nespavostí nebo poruchami spánku.

„Uléhat do postele s mobilním telefonem, tabletem či notebookem v ruce je pro velkou většinu Čechů běžnou praxí. Přitom právě používání elektronických přístrojů a řešení pracovních záležitostí před usnutím má na kvalitu a délku spánku velmi negativní vliv. Zkuste si proto místo notebooku vzít do postele knížku, pracovní e-maily nechat až na ráno a místo psaní SMS zpráv si třeba povídejte se svým parterem,“ uzavírá Lukáš Novotný.

Mohlo by vás také zajímat: Sex ve třech: Jak si ho užít a ne ho protrpět

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky