Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nedokážu být perfektní matka!

Nejste perfektní? Gratulujeme!

Nedokážete-li být perfektní matka, pak je všechno v nejlepším pořádku. Důvodem ke znepokojení by naopak mohlo být, kdybyste perfektní matkou být dokázala.

Zástupy neurotiků, hypochondrů, úzkostných psychotiků a dalších patologických bytostí, které po světě chodí, vzešly právě z náruče tzv. dokonalých matek. Perfektní matka totiž očekává, že její dítě bude také perfektní, a udělá cokoliv, aby z něj onoho dokonalého tvora vycepovala. V lepším případě ho bude terorizovat jenom množstvím kroužků, do kterých ho donutí docházet. V tom horším ho třeba na pár hodin přiváže k ústřednímu topení, pokud bude mít pocit, že je to pro jeho dobro. Četla jsem o perfektní matce, které své šestileté dceři dávala klystýry ledovou vodou, aby ji zbavila „hříšných myšlenek“. A jistá perfektní matka jménem Klára Mauerová dostala docela nedávno deset let natvrdo za to, že v rámci honby za dokonalostí své syny svlékala do naha, svazovala, ubližovala jim a zavírala do komory.

Bio versus kinder vajíčka

Jistě, v běžném životě se s takovými extrémy nesetkáváme. Na každém kroku – na dětských hřištích, v čekárnách u pediatrů, v kavárnách s dětskými koutky – však narážíme na ženy, které se jako perfektní matky přinejmenším tváří a jejich největším potěšením je zasít do vás mindrák, že nejste tak dokonalá jako ony.

Zástupy neurotiků, hypochondrů, úzkostných psychotiků a dalších patologických bytostí, které po světě chodí, vzešly právě z náruče tzv. dokonalých matek. Perfektní matka totiž očekává, že její dítě bude také perfektní, a udělá cokoliv, aby z něj onoho dokonalého tvora vycepovala.
Obzvlášť nebezpečná a agresivní je tzv. dokonalá alternativní matka. Své dítě porodila buď doma, nebo alespoň pod vedením duly, v žádném případě však v normální porodnici. Pokud před ní přiznáte, že jste rodila v porodnici, s předstíraným soucitem si vás zaškatulkuje jako součást nesvéprávného stáda žen zmanipulovaných lékařskou propagandou. Dítě nosí zásadně v šátku, kojí ho do dvou let, krmí ho zásadně bio a kupuje mu dřevěné hračky. Pokud máte doma televizi, pokud vaše dítě ví, co je to kinder vajíčko nebo pokud někdy ochutnalo Sunar, budete si před tímto typem matky připadat jako tupý zaprodanec konzumní společnosti. Což je ostatně jejím hlavním cílem.

Manikúra a kroužky

Dalším typem dokonalých matek je matka kroužková. Pochází obvykle z lépe situovaných vrstev, je vybavena dokonalou manikúrou, velkou drahou kabelkou a luxusním automobilem, v němž své dítě vozí z jednoho kroužku na druhý. Z baletu na tenis, z tenisu na piano, z piana třeba na karate. Žádný skrytý talent jejího dítěte nesmí zůstat přehlédnut a nerozvinut. Pokud zjistí, že vaše dítě třeba celé odpoledne strávilo na pískovišti, se shovívavým úsměvem pokývá hlavou a zařadí si vás jako chudé a neúspěšné lenochy („Není divu, že to nikam nedotáhli, když se celé dny povalují.“)

Mějte ale na paměti, že nikdo, ani ta nejdokonalejší dokonalá matka, nedokáže být dokonalou matkou čtyřiadvacet hodin denně. Také jí často lezou vlastní děti na nervy. Také ona se hroutí a má pocit, že nic nezvládá (jenže vzhledem ke své image dokonalé matky musí takové stavy skrývat). Také ona občas vypění – a, jak jsme zmínili na začátku, většinou to pak končí hodně špatně.

Nejste-li perfektní matka, můžete si jen gratulovat.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Vrtačka? Vtipný dárek pro kamarádku

Myslíte, že zatloukání hřebíků, vrtání děr a šroubování je práce pro mužského? To jste ještě nevyzkoušela Barbařino nářadí pro ženy. Nevíte, co…

Akční letáky