Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Náš vztah je stereotyp

Vadí vám stereotyp? Tak ho změňte!

Milá Jitko,

musím přiznat, že vám skoro závidím. Žiju se svým mužem skoro stejně dlouho jako Vy s tím vaším. Moje děti jsou jenom o kousíček menší než ty Vaše. Ale ten zatracený stereotyp se pořád nějak ne a ne dostavit.

Nic bych si nepřála víc než pohodlné zahnívání! Obzvlášť za sychravých podzimních rán, když podnikám divoký hon za dvěma páry dětských ponožek a rukavic (často se musejí smířit s tím, že nakonec mají každou jinou), přitom foukám příliš horké kakao, následně vybíhám na tramvaj s notebookem v podpaží a s dětmi po boku a ještě v běhu zjišťuji, že mám oko na punčoše... ano, obzvlášť v takových okamžicích bych za trochu spokojené nudy dala cokoliv. Ale není mi to přáno. Místo toho můj život permanentně připomíná akrobacii na létající hrazdě, divokou offroadovou jízdu plnou výmolů, nepředvídaných zatáček a krkolomných přemetů. Pro svou dávku adrenalinu si nemusím lézt na skalní stěnu ani sjíždět divokou vodu. Stačí nakouknout do poštovní schránky a vytáhnout odtamtud složenku s nedoplatkem za plyn. Nebo prolistovat dceřinu žákovskou knížku. Anebo si spočítat daňové přiznání. Případně (to kdybych se začínala už doopravdy nudit) si přečíst pár novinových titulků. Co bych pak dala za trochu těch pohodlných, vyhřátých, přívětivých stereotypů!

Nic bych si nepřála víc než pohodlné zahnívání!

Ale dost bylo ironie. Milá Jitko, vaše stěžování mi připadá poněkud ufňukané a na váš věk trochu nezralé. Pokud vám ve vztahu s manželem schází romantika a vzrušení, které jste společně prožívali v prvních společných letech, pak nezbývá než konstatovat, že tak to holt v manželství chodí a nic na tom nezměníte. To ale neznamená, že se musíte s manželem nudit!

Pokud vám chybí cestování, lezení po horách a ježdění na festivaly, potom dovolte poněkud nejapnou otázku: proč tedy necestujete, nelezete po horách a nejezdíte na festivaly? Nedostatek času je pouze výmluva. Sama přece přiznáváte, že děti už vás čtyřiadvacet hodin denně nepotřebují. Vynechte třeba víkendovou svíčkovou u maminky a zajeďte si na víkend třeba na Šumavu, na CzechTek nebo na Portu (to podle toho, jakého jste hudebního vyznání). A pokud se váš manžel během let proměnil v gaučově-televizní typ, můžete mu svěřit děti a vyrazit si na víkend sama. Až se vrátíte domů a s rozzářenýma očima a zrůžovělými tvářemi mu budete vyprávět své zážitky, příště určitě bude chtít jet s vámi. A po společném výstupu na Sněžku se pak třeba dostaví i to kýžené sexuální oživení...

Vynechte třeba víkendovou svíčkovou u maminky a zajeďte si na víkend...

Osobně jsem přesvědčena, že jediné, co nám doopravdy brání zbavit se nevítaných stereotypů, je naše vlastní lenost a neochota ke změnám.
A ještě dovolte malou poznámku k té "skoro nevěře". "Co když příště ta nevěra nebude skoro?" vznášíte řečnickou otázku. Odpověď zní: to záleží jenom na vás. Nevymlouvejte se na nudu a stereotypy. Všechno je jen ve vašich rukou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Vánoční zamilované SMSky

Nevíte, jakou SMSku poslat své lásce k Vánocům, anebo k Novému roku? Prošli jsme pro vás internetové stránky a vybrali ty nejlepší z nich!

Akční letáky