Nezamilujte se

Základní pravidlo pro románek v cizině zní – Nesmíte se zamilovat. Jakmile to totiž uděláte, zbudou vám jen oči pro pláč a zlomené srdce. Málokterá letní láska totiž končí jako v pohádce. Většinou se omezí na pár společných dnů a nocí, kdy jste se nechala okouzlit urostlým opáleným mladíkem na pláži při svitu hvězd. Pokud se do toho dáte, nepouštějte sem city. Berte vztah jako flirt a nevažte se na to, že bude mít pokračování. Jinak budete nešťastná.

Vaše zkušenost: „Na dovolené v Itálii jsem potkala muže svých snů. Alespoň jsem si to myslela. Byl nádherný, skvělý milenec, navíc pozorný a milý. Zamilovala jsem se. Poslední den slíbil, že se přijde rozloučit a vyměníme si kontakty, protože se milujeme a chceme spolu zůstat. Na schůzku už nedošel a mně zbyly jen oči pro pláč. Další měsíc jsem doma probrečela. Už nikdy jsem ho neviděla.“ (Martina, 23)

Používejte kondom

Než se pustíte do vášnivého milování s cizincem, dejte si do kabelky kondom. Plážový »gigolo« jej totiž nemusí mít u sebe, protože moc dobře ví, že většina dívek mu podlehne i tak. Jenže pokud mu skočíte na špek, můžete zaplakat nad výdělkem. Nejedna dívka se vrátila s některou z pohlavních chorob, ze kterých se pak dlouho dostávala. Mějte na paměti, že možná nejste zdaleka jeho jediná, a on si během léta užívá kdoví s kým. Proto – pokud si milování neodepřete – dbejte na zásady bezpečného sexu.

Vaše zkušenost: „Věděla jsem, že musím používat kondom, že sex bez něj je nebezpečný. Stejně jsem na pláži podlehla jednomu mladíkovi, který jej zrovna neměl u sebe. Sex za moc nestál, nikdy se neopakoval, ale já doma zjistila, že mám kapavku. Dnes si říkám, že jsem mohla dopadnout hůř, ale bez kondomu už nikdy více.“ (Antonie, 25)

Nevěřte pověrám

Možná jste slyšela o tom, že při sexu ve vodě nelze otěhotnět. A tak si užíváte se svou letní láskou ve vodě bez ochrany… Jenže to je jen pověra. Voda sice spermie zabíjí, ale otěhotnět se v ní dá. Proto i zde dbejte na bezpečný sex, abyste si nepřivezla z dovolené nechtěný »suvenýr«.

Vaše zkušenost: „Milování bez kondomu jsem odmítala – kromě vody. Myslela jsem, že tam prostě otěhotnět nemůžu a nemocí jsem se nebála. Jenže za měsíc po návratu nepřišla menstruace. Byla jsem těhotná! Neznala jsem ani jeho jméno, a tak jsem šla nakonec na potrat. Teď je mi třicet, snažím se o miminko, a nejde to. Dodnes svého rozhodnutí lituju.“ (Dora, 30)

Doma o všem pomlčte

Možná jste si vyrazila na dovolenou sama anebo s kamarádkou. Partner sešel z očí a z mysli a vás okouzlil místní plavčík. Neodolala jste a prožila výšinový prázdninový románek. Přijela jste domů a tam na vás čekal partner s kyticí růží. Co teď? Jediná možnost je mlčet, či lépe řečeno, jak radil Dr. Plzák: „Zatloukat, zatloukat, zatloukat.“ Letní láska je pryč, vracíte se do normálního života, a ten si jistě nechcete zkazit. Přesně platí přísloví: „Co oči nevidí, to srdce nebolí.“

Vaše zkušenost: „Byla jsem na dovolené s kamarádkou, doma na mě čekal přítel. Samozřejmě mi tam zamotal hlavu jeden domorodec a já s ním skončila v posteli. Doma jsem nedokázala mlčet. Myslela jsem, že mi partner odpustí, ale on ne. Rozešel se se mnou. Kdybych mohla vrátit čas, tak si vše nechám pro sebe.“ (Marta, 31)

Statistické okénko nakonec

  • 33 % lidí jede na dovolenou s tím, že si chce užít letní románek.
  • 6 % žen si tento druh zábavy dopřává pravidelně.
  • 35 % lidí přiznává, že letní lásku zažilo.
  • Přes 94 % románků skončilo neslavně, a to s odjezdem z dovolené.
  • Necelých 6 % lidí uvádí, že letní románek skončil happy endem.