Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Muži a druhá míza: Existují případy, kdy je pro všechny tři zúčastněné přínosem

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Máte doma manžela mezi čtyřicítkou a padesátkou a sledujete, že se poslední dobou změnil? Zajímá se o sebe, chodí pozdě domů… Pak jej možná chytila druhá míza. Ale proč, když vám to doma klape?!

Žijete spokojený manželský život. Tedy – alespoň si to myslíte. Váš muž je průměrný čtyřicátník, či padesátník. Vy se staráte o domácnost, perete mu, žehlíte, vaříte… O módu se nikdy nezajímal, co jste mu koupila, to si oblékl. S věkem mu narostlo pivní bříško, ale on to neřešil. A najednou nastane zlom. Začne se prohlížet před zrcadlem, zajímat se o to, jak vypadá a jestli mu oblečení ladí a místo toho, aby za vámi běžel domů z práce jako dřív, začne chodit pozdě, cvičit a posilovat. „Co se děje?,“ ptáte se ho. „Nic, jen chci dobře vypadat,“ odvětí. Jenže ono v tom spíše bude něco jiného: druhá míza. A někde v dohledu mladá dívka – (potenciální) milenka.

Druhá míza? Přichází po čtyřicítce

Podle odborníků přichází tzv. druhá míza na muže nejčastěji mezi čtyřicátým a padesátým rokem. Z jejich pohledu se jedná o čistě psychický jev – muž si totiž nechce připustit, že stárne a naopak si chce dokázat, že má ještě síly na rozdávání. A to přece nebude dávat najevo manželce, se kterou žije přes dvacet let. Vždyť on přece má na mladší! Najednou na něj dolehne krize, začne panikařit a zjišťuje, že si vlastně pořádně neužil – chudák – a roky přitom letí…

Mladá kolegyně je vždy po ruce…

A tak posílen moudry z pánských časopisů, internetových diskuzí, či z příkladu našich politiků, anebo od kamarádů z hospody, se začne rozhlížet kolem sebe. A ona se vždy v okolí objeví nějaká mladá kolegyně či sekretářka. A když ne, seznamky na internetu jsou plné k prasknutí! Najít si milenku zkrátka pro toho, kdo chce, dnes nebude problém.

A pak to celé začne – mladá dívka, ona milenka, se často do muže v nejlepších letech zamiluje. Jak je to možné, do toho protivy, co máte doma? Jednoduše. Manžel se totiž před ní chová zcela jinak. Vám květiny nenosí dávno, kabát nepodrží ani omylem a dveře na vás rovnou pustí. Před ní je ale rozený džentlmen. A mladé dívce se takový muž zalíbí. Neví, že jde o dočasnou fázi, která se brzy omrzí…

Jakmile pomine největší období okouzlení, zjistí milenka, že onen idol není takový, jakého si vysnila. Schází se s ní potají, víkendy a svátky tráví s manželkou, má rád a podporuje své děti – samozřejmě i finančně. A to milence začne vadit… A hledat takového, který se skutečně rozvede a opustí vše, co celý život budoval, je jako hledat jehlu v kupce sena.

Rozvod je až to poslední

A tak se díky mužově druhé míze trápí lidé hned několik – manželka, milenka a nakonec i manžel, který neví, jak z toho ven. Ono soužití s mladou milenkou totiž většinou nebude takové, jaké si představoval… Zkrátka a dobře – druhá míza je u mužů – bohužel – velmi běžná, a pokud se nevyhne ani tomu vašemu, zkuste vytrvat a získat ho zpět. Udělejte něco, co by nečekal: připravte večeři při svíčkách, kupte si nové svůdné prádlo… A hlavně se příliš netrapte a neutápějte v depresích. Není to vaše vina. Je velmi pravděpodobné, že manžela druhá míza brzy přejde a váš vztah začne být dokonce lepší než dřív. Manžel zjistí, co ve vás má a začne se snažit. A kdyby náhodou ne, na rozvod je vždycky času dost…

  • Po roce 1989 náhle stoupl počet rozvodů, a to především u starších párů. Někteří odborníci to dávají do souvislosti s podnikáním. Muži, kterým se začalo v práci dařit, měli tendenci vyměnit nejen auto či dům, ale i partnerku.
  • V počtu rozvodů patříme mezi nejúspěšnější Evropany. V průměru každé druhé manželství u nás čeká rozvod.
  • I když se o tzv. druhé míze hovoří hlavně u mužů, nevyhýbá se ani ženám. Ovšem najít si o dvacet let mladšího milence není až tak snadné, jako pro muže najít si mladičkou milenku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky