Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Muži a druhá míza: Jak se tomu bránit?

Zdroj: Profimedia.cz

Máte doma manžela mezi čtyřicítkou a padesátkou a sledujete, že se poslední dobou změnil? Zajímá se o sebe, chodí pozdě domů… Pak jej možná chytila druhá míza. Ale proč, když vám to doma klape?!

Žijete spokojený manželský život. Tedy – alespoň si to myslíte. Váš muž je průměrný čtyřicátník, či padesátník. Vy se staráte o domácnost, perete mu, žehlíte, vaříte… O módu se nikdy nezajímal, co jste mu koupila, to si oblékl. S věkem mu narostlo pivní bříško, ale on to neřešil. A najednou nastane zlom. Začne se prohlížet před zrcadlem, zajímat se o to, jak vypadá a jestli mu oblečení ladí a místo toho, aby za vámi běžel domů z práce jako dřív, začne chodit pozdě, cvičit a posilovat. „Co se děje?,“ ptáte se ho. „Nic, jen chci dobře vypadat,“ odvětí. Jenže ono v tom spíše bude něco jiného: druhá míza. A někde v dohledu mladá dívka – (potenciální) milenka.

Druhá míza? Přichází po čtyřicítce

Podle odborníků přichází tzv. druhá míza na muže nejčastěji mezi čtyřicátým a padesátým rokem. Z jejich pohledu se jedná o čistě psychický jev – muž si totiž nechce připustit, že stárne a naopak si chce dokázat, že má ještě síly na rozdávání. A to přece nebude dávat najevo manželce, se kterou žije přes dvacet let. Vždyť on přece má na mladší! Najednou na něj dolehne krize, začne panikařit a zjišťuje, že si vlastně pořádně neužil – chudák – a roky přitom letí…

Zdroj: Profimedia.cz

Mladá kolegyně je vždy po ruce…

A tak posílen moudry z pánských časopisů, internetových diskuzí, či z příkladu našich politiků, anebo od kamarádů z hospody, se začne rozhlížet kolem sebe. A ona se vždy v okolí objeví nějaká mladá kolegyně či sekretářka. A když ne, seznamky na internetu jsou plné k prasknutí! Najít si milenku zkrátka pro toho, kdo chce, dnes nebude problém.

Před ní je džentlmen

A pak to celé začne – mladá dívka, ona milenka, se často do muže v nejlepších letech zamiluje. Jak je to možné, do toho protivy, co máte doma? Jednoduše. Manžel se totiž před ní chová zcela jinak. Vám květiny nenosí dávno, kabát nepodrží ani omylem a dveře na vás rovnou pustí. Před ní je ale rozený džentlmen. A mladé dívce se takový muž zalíbí. Neví, že jde o dočasnou fázi, která se brzy omrzí…

Do ideálu má daleko

Jakmile pomine největší období okouzlení, zjistí milenka, že onen idol není takový, jakého si vysnila. Schází se s ní potají, víkendy a svátky tráví s manželkou, má rád a podporuje své děti – samozřejmě i finančně. A to milence začne vadit… A hledat takového, který se skutečně rozvede a opustí vše, co celý život budoval, je jako hledat jehlu v kupce sena.

Zdroj: Profimedia.cz

Rozvod je až poslední

A tak se díky mužově druhé míze trápí lidé hned několik – manželka, milenka a nakonec i manžel, který neví, jak z toho ven. Ono soužití s mladou milenkou totiž většinou nebude takové, jaké si představoval… Zkrátka a dobře – druhá míza je u mužů – bohužel – velmi běžná, a pokud se nevyhne ani tomu vašemu, zkuste vytrvat a získat ho zpět. Udělejte něco, co by nečekal: připravte večeři při svíčkách, kupte si nové svůdné prádlo… A hlavně se příliš netrapte a neutápějte v depresích. Není to vaše vina. Je velmi pravděpodobné, že manžela druhá míza brzy přejde a váš vztah začne být dokonce lepší než dřív. Manžel zjistí, co ve vás má a začne se snažit. A kdyby náhodou ne, na rozvod je vždycky času dost…

Kafe.cz zjistilo:

  • Po roce 1989 náhle stoupl počet rozvodů, a to především u starších párů. Někteří odborníci to dávají do souvislosti s podnikáním. Muži, kterým se začalo v práci dařit, měli tendenci vyměnit nejen auto či dům, ale i partnerku.
  • V počtu rozvodů patříme mezi nejúspěšnější Evropany. V průměru každé druhé manželství u nás čeká rozvod.
  • I když se o tzv. druhé míze hovoří hlavně u mužů, nevyhýbá se ani ženám. Ovšem najít si o dvacet let mladšího milence není až tak snadné, jako pro muže najít si mladičkou milenku.

Chytila vašeho manžela druhá míza? Jak jste to řešila?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Zamilovala jsem se. Zn. Je ženatý!

Jste zamilovaná až po uši, nevidíte, neslyšíte a pořád byste chtěla být s ním. Váš krásný vztah má pouze jedinou vadu na kráse – on je totiž ženatý…

Akční letáky