Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Muž a chřipka - Manuál na různé druhy pacientů

Kterého z téhle pětice máte doma? Sténá vám v posteli okázalý trpitel nebo se bytem plíží tichý hrdina? A víte, jak s nimi zacházet? Jako bonus na závěr článku zajímavé odhalení neurologů.

Zdroj: Thinkstock.com

Okázalý trpitel

Projevy: Nikdo není nemocnější než on. Popisované příznaky odpovídají blížící se smrti, sám si nepodá téměř ani ovladač na televizi (přesně jako ve známé televizní reklamě) a celkově to vypadá na blížící se exitus. Ale tak zlé to nebude.

Nejčastější věty: "To je určitě horší verze chřipky, než jsi měla ty minulý týden.", "Měl bych si znovu změřit teplotu, určitě mi neklesla.", "Ne, není mi líp, to se ti zdá.", "Nevím, jestli ten čaj vůbec polknu.", "Na internetu jsem si našel, že to může být smrtelné."

Jak s ním zacházet: Poskytněte nejnutnější servis, pohlaďte a politujte, ale v pravý čas ho upozorněte, že nejste pečovatelka na doživotí a v rozumném horizontu očekáváte zmrtvýchvstání. Pokud se dlouho nedostaví, zavolejte jeho matku a běžte si zacvičit, mileráda vás vystřídá. Léčba šokem spočívá v lístečku na monitoru s telefonním číslem krematoria:-).
 

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Test: Vy a Líbání…

Test: Vy a Líbání…

Přikládáte líbání velkou váhu a nemohla byste bez něj být, anebo si život bez „spojení dvou úst“ klidně dokážete představit? Otestujte se…

Akční letáky