Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Můj muž je alkoholik!

Užijte si to, aspoň se nenudíte.

František Koudelka
František KoudelkaNěkdejší nezávislý filmový publicista, překladatel a spisovatel, který se rozhodl, že s novinařinou definitivně sekne. Přesvědčil ho až velmi nadstandartní honorář. Je mu třicet pět let, je svobodný, bezdětný a odmítá chovat ve svém „kapesním“ bytě třeba jen křečka. Je dost svérázný, stejně jako jeho názory.
Pakliže váš partner, řečeno terminologií vrcholné politiky, „chlastá první ligu", a vám se to nelíbí, je chyba ve vás. Ne snad že byste ho ke konzumaci přímo inspirovala (i když drobné zamyšlení, jestli ho váš zjev náhodou nevyzývá k pravidelnému nasazování rozostřovacích pivních brýlí, by možná byl na místě). Jde o to, že se příliš zabýváte trivialitami. Jako například že propije celou výplatu, že místo s rodinou sedí v putyce a že vám po návratu v předsíni plní boty výjimečně hořkými a výjimečně dobrými zvratky. Je to tím, že jste příliš v zajetí mediálních klišé. A taková klišé, jak známo, mají tendenci v člověku posilovat negativní způsob vidění světa. Jste snad ráda, že váš partner není gambler a že jeho peníze nekončí v kasách hazardářských mamonářů, ale že jimi místo toho podporuje pivovary, rodinné stříbro naší malé, leč hrdé zemičky? Jste snad ráda, že vám partner není nevěrný? Jste snad ráda, že není pedofil? Masový vrah? Mzdový účetní? (A přiznejme si to otevřeně, při vaší klice jste se všemi těmito typy mohla klidně skončit.) Ne. Místo toho fňukáte a skuhráte a píšete bonzácké dopisy. Co kdybyste se také pro jednou zkusila podívat na alkoholismus z lepší stránky?

Co třeba fakt, že s alkoholikem (a vůbec, už samo slovo „alkoholik“ v sobě nese negativní konotace - pojďme raději říkat „veselý nezbedník“) se nikdy nenudíte? Víte, kolik partnerství ročně umírá na nejzhoubnější vztahovou nemoc ze všech, na nudu a stereotyp? Přesná čísla vám z hlavy neřeknu, ale je to něco kolem bublofruknokvaziliónu.

Slovo alkoholik v sobě nese negativní konotace - říkejme raději veselý nezbedník! 
S alkoholi- veselým nezbedníkem se nenudíte nikdy. Vždy váš k nesnesení fádně poklidný večer dokáže oživit vtipnou klaunskou kreací, písní, akrobatickým výstupem či originální kouzelnickou eskamotáží (nebo jste snad už viděla, aby David Copperfield vyčaroval doslova odnikud skoro celou pizzu - a to jen lehce strávenou?). Pořád je okolo něj ruch a živo, pořád je s ním zábava. A pokud se nebavíte, inu, možná byste se měla zamyslet nad svým smyslem pro humor. Nejste náhodou tak trochu suchar?

Další výhodou je, že zatímco je veselý nezbedník v hospodě, máte čas sama na sebe. Víte, co by za to somálské ženy daly? Váš partner vás neškrtí ve smyčce příliš těsného vztahu, dává vám prostor pro seberealizaci, nechává vás, abyste se rozvinula v plnohodnotnou osobnost. Chcete snad být jeho emocionálně parazitní přívěsek? Viset mu pasivně na noze jako ta pověstná vězeňská krychle?

A to už vůbec nemluvím o penězích. S těmi je to v takovém vztahu úplně ideální. Protože je veselý nezbedník všechny propije, nemohou vás zkazit. V dnešním světě, který je prorostlý materialismem a upocenou honbou za pozemskými statky, vám partner poskytuje šanci, abyste se soustředila na duchovní stránku svého života. Abyste svým dětem vysvětlila, že majetek a zbytečný luxus (boty, hračky, zdravotní péče, jídlo a podobné boháčské rozmařilosti) jim v životě štěstí nepřinesou.

Nám mužům se sex také hnusí, ale stydíme se o tom mluvit.
No a pak je tu samozřejmě sex. Respektive to, že s veselým nezbedníkem žádný není. Ano, přesně tak: už se nemusíte vymlouvat na ponižující bolení hlavy, ani na momentální emocionální rozpoložení. Partner si vás natolik váží, že si raději dobrovolně navodí dočasnou alkoholickou impotenci, jen aby prokázal, jak moc vás chápe. Zná totiž to nejtemnější tajemství současné ženy: že přes halasné image sexuální revoluce, orgasticky řvoucí titulky lifestylových magazínů a nejnovější pohlavní módní trendy je jí sex odporný. Nebojte se to přiznat, my muži vám rozumíme. Nám se sex také hnusí, ale stydíme se o tom mluvit. A v ordinacích manželských poradců, kam nás zavlékáte, abychom se otevřeli, zase nemůžeme - psychologové si na sexu vybudovali kvalitní koryto. Myslíte, že ONI budou chtít, aby PRAVDA někdy vyšla najevo? Nebuďte naivní.

Doufám, že už jste pochopila, že život s veselým nezbedníkem může být lepší, než s konvenčním suchým „rodinným typem“. Dokonce více než to: ženy, které úpí ve vztahu s laskavým, tolerantním, inteligentním, oddaným, chápavým, milujícím abstinentem, by ho ještě dnes měli odvrhnout a začít ve svém okolí bystře pátrat po nějakém tom důkladně prokouřeném a echt smradlavém vychlastanci. Jedině tak budete v životě šťastná a spokojená. Nebo snad myslíte, že nápadná shoda Apollón - Apolinář je nic neznamenající náhoda? Kdepak, dámy: ve víně je nejen pravda, ale také základ obapolně obohacujícího vztahu.

Hlavně v tom drahém, luxusním, krabicovém.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky