Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mladý muž a zralá žena?

Zdroj: Profimedia.cz

Zajíček, koloušek, hřebeček... Při pomyšlení na mladého milence se zasní nejedna žena. A co si o vztazích se starší ženou myslí muži?

Když žena zatouží po mladším…

Jaký je pohled žen nepatřících věkem mezi ty nejmladší na muže, kterým oslovení »zajíček« náleží? Není výjimkou, že žena – dobře situovaná, zaměstnaná, jejíž děti se rozlétly do světa – zatouží po mladém fešákovi – po pocitu mít vedle sebe někoho, kdo jí bude naslouchat, nevysměje se její starostlivosti a především: znovu jí navrátí ztracené sebevědomí. Je pravděpodobné, že vlastní manžel po dvaceti letech společného soužití nedovede okořenit milostný život takovým způsobem, jaký žena očekává. Místo výbuchů nezkrotné vášně usíná u televize a místo romantické večeře při svíčkách dává přednost posezení s kolegy v místním lokále.

Nevinnost a nezkušenost, to je ono!

Většina žen přijde na tohle pravidlo: věkem odpovídající muži v okolí jsou buď zadaní, nebo rozvedení a bez potřebného sexappealu, pro který by se byla žena schopná nadchnout. Proto sahá do řad mladších mužů, na kterých ji láká hlavně předpokládaná nevinnost a nezkušenost.

Mladší, vyrovnanější a úspěšnější

Mladí muži jsou údajně schopni partnerce vyjádřit obdiv častěji, třeba jen drobností v podobě květiny. Souhlasíte s tím? Všeobecně se pak traduje, že žena v přítomnosti mladšího milence omládne, stává se vyrovnanější a působí sebevědoměji na okolí. Ženě se v přítomnosti mladého milence otevírají nové možnosti, cítí se úspěšnější.

Skvělé, ale jak dlouho?

I přes výše uvedené výhody zajíčků nelze zapomínat na fakt, že o mnoho mladší milenec bude jistě obdivovat vaše postelové (i jiné) zkušenosti, ale na jak dlouho? Až 80 procent vztahů, kdy je žena o 8 až 14 let starší, končí jinak než sňatkem, z toho 50 procent má kratší než roční trvání. Často si žena uvědomí nevyspělost zajíčka po stránce duševní, mnohdy jí vadí i nezkušenost při sexu. Ještě častěji ze vztahu vyklouzne sám zajíček. Společnost se ještě stále dívá na vztahy, kdy jsou partneři od sebe příliš věkově vzdáleni, s nedůvěrou, přestože už nejsou raritou. Zralá žena má často jiné potřeby a zájmy než dvacetiletý mladík. Je jen otázkou, kdy si tuto skutečnost oba partneři uvědomí a jaký postoj k nim zaujmou.

Kafe.cz zjišťuje: Co na to muži?

Nerel, 28 let

„Když mi bylo dvacet, chodil jsem s rozvedenou čtyřicítkou, která měla šestnáctiletou dceru. Mladá mně vůbec nezajímala, ale moje panička byla pro mně ta nejkrásnější na světě. Možná jsem divnej, ale mně na ní to její vyzrálý tělo právě moc přitahovalo,“ svěřil se na serveru sexus.cz.

Honza, 21 let

„Podle mě není úplně od věci mít vztah se starší partnerkou. Je to jistě dobré z hlediska zkušeností. Myslím tím teď sex. To si aspoň myslím já. Nedávno sem měl takový »úlet« se ženou, která je asi dvakrát starší než já, vdaná a její syn je v mém věku. Mimochodem mně je 21. Na sex přitom nedošlo. Vím, že to úlet byl, ale mě strašně láká sex s ní vyzkoušet.“

Tonda, 20 let

„Já jsem byl vždy na starší ženy, a to jen proto, že ony vědí co doopravdy chtějí a taky že si toho zajíčka mohou vážit, protože se jen tak nevyskytne taková příležitost zadovádět si s ním. Měl jsem asi 17 let, když jsem asi půl roku měl vážný vztah s jednou opravdu šikovnou paničkou, která měla 35 let. Pak jsme se rozešli. Teď je mi 20 a jsem nyní s kočandou která je sice »jen« o šest let starší ale jsem s ní hodně rád.“

Vyzkoušela jste někde vztah s výrazně mladším mužem? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky