Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Milujete partnera? Tímhle mu uděláte radost.

Zdroj: www.kilian-nakamura.com

Japonci jsou blázni, co se nových technologií týče. Stejně dobře víme, že Češi jsou blázni do piva. Kdo jiný než naši muži tak ocení japonský vynález pivního robota? Berte tenhle článek jako trochu úsměvný tip na dárek pro partnera. Alespoň se pobavíte...

Pivní robot Asahi Beerbot

Tento robůtek, dost podobný známé postavě z Hvězdných válek R2-D2, není sice žhavou novinkou, ale za pozornost stojí. Přitom vznikl docela náhodou, během vědecké soutěže! Podstatné je, že známým a obdivovaným se Asahi Beerbot stal díky videu, které kolovalo po internetu a které zachycovalo jeho práci. Podívejte sem!

Co tenhle umělý klučina dokáže?

Asahi pojme až šest plechovek piva o velikosti 350-355 ml. Velikost plechovek je důležitá kvůli procesu otevírání, jež robot zvládne jako profesionální barman. Všechny plechovky uchovává v chladícím boxu, z nichž je jednu po druhé po spuštění procesu vytahuje. Po otevření pak velmi opatrně přelévá chutný nápoj z plechovky do jedné ze dvou skleniček, které jsou součástí balení.

Vy ho ještě nemáte?

Takového robota si můžete pořídit, ale nebude to snadná záležitost, neboť do oběhu bylo vydáno jen něco málo přes pět tisíc kusů, a ty se samozřejmě velmi rychle rozprodaly do obydlí milovníků piva. Nastavitelný mužský nebo ženský hlas zpříjemňuje sledování fotbalových zápasů a dalších sportovních utkání už mnoha mužům po celém světe. Kolik taková mužská »hračka« vlastně stojí? Museli byste nastřádat 800 dolarů, což je při současném kurzu zhruba 13 000 Kč.

Zdroj: www.kilian-nakamura.com

Obsluha i doma

Je to bezesporu sen každého milovníka piva, nechat se i doma obsluhovat. Zmáčknout jeden »čudlík« a následně dostat vychlazené pivo, které bodne hlavně v teplých letních měsících. Musíme si však říci i o negativech, které tento robot má, abyste nebyli zoufalí z toho, že navždy zůstane pouhým snem.

Nastolme si negativa

Poměrně problematická je rychlost. I když byste v otevírání plechovek nebyli dvakrát zruční, asi byste jich stihli za dobu, jakou to robotovi trvá, otevřít třikrát tolik. Robot totiž se svou prací moc nepospíchá, ale otázkou je, jak moc vy spěcháte s tím, aby jste dostali své pivo. Druhým nedostatkem je, že robot pracuje pouze s pivem v plechovkách, tudíž si s ním nikdy neužijete správnou chuť čepovaného piva, které si vychutnáte s přáteli v hospodě. Některé věci holt japonská »udělátka« neumějí.

Pořídila byste svému milému pro pohodu v domácnosti něco takového?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU