Milena: Dítě zbožňuje, ale nemůže rozdýchat, že mi těhotenství zničilo tělo!

Tělo po porodu
Prohlédněte si všechny fotografie (11)

Během těhotenství a následném kojení se tělo ženy mění, váha stoupá a břicho se kulatí. Strie, celulitida a povolená kůže se hlásí o slovo. Co dělat, když muži neumí přirozené fyzické změny přijmout a touží vrátit čas?

Vlastní cestou

Půl roku po svatbě a téměř každodenní snaze o dítě jsem opět ležela na křesle u své gynekoložky a marně se pokoušela nepropuknout v pláč. Cesta za dítětem se mi den ode dne víc vzdalovala. Neexistoval způsob, který byl přelstil endometriózu a zastavil můj věk. Pomalu jsem se začala se svým údělem smiřovat, ale manžel se k mému překvapení nehodlal vzdát. Věděla jsem, že dítě chce, ale netušila jsem, že je jeho touha po něm tak velká. Lichotilo mi, že tak usiluje o založení rodiny právě se mnou, a tak jsem bez odmlouvání podstupovala všechna vyšetření a procedury. Na klinice genetiky jsme byli jako doma.

Zásah

O rok později jsme seděli v ordinaci a ruce pevně svírali v pěst. Z apatie a očekávání dalšího neúspěchu nás vytrhla pozitivní zpráva, že jsem těhotná. Nemohla jsem uvěřit, že po několikaletých peripetiích se k nám štěstí neobrací zády a přinese nám do života trochu radosti. Do puntíku jsem dodržovala pokyny lékařů, docházela na všechny kontroly a s nadšením pozorovala rostoucí bříško. Byla jsem v sedmém nebi a prožívala nejkrásnější období svého života. S manželem jsme se nemohli dočkat porodu.

Prozření

Konečně! Devět měsíců uteklo jako voda a já vyčerpaná svírala v náruči malý uzlíček. Kříčel a vzpíral se, ale moje láska byla nadevše. Byli jsme radostí bez sebe a nedokázali všechnu lásku pobrat najednou. Doma se Vendelínek zabydlel rychle a naladil se na náš režim. Hodně a pravidelně spal, byl učenlivý, usměvavý a přátelský. Pár dnů v týdnu se zadařilo a večer jsme trávili s mužem "o samotě", zatímco malý podřimoval v kolébce. A tak se mezi nás začal vkrádat upozadněný chtíč.

Políbil mě na ramena a já přesně věděla, kam bude večer směřovat. Kvůli kojení jsem nebyla posilněná vínem a každý jeho dotek si po dlouhých týdnech abstinence užívala plnými doušky. Ramínka od tílka se mi svezla k loktům a ani háčky od podprsenky neodolávaly dlouho. Čekala jsem na záchvěv vášně, ale Viktor se zvedl a v rozpacích odešel spát. Zůstala jsem ležet na pohovce a nevěděla, jak se zachovat. Až druhý den jsem sebrala sílu na diskuzi.

Zničil to!

"Nemůžu. Pamatuju si tě jako dokonalou princeznu, miloval jsem každý záhyb na tvém těle, ale všechno je pryč. Původní tvary jsou pryč, na prstech mi zůstávají mapy strií a celulitidy. Jsem pokrytec a je mi ze mě zle, ale nejde to. Zklamal bych tě jako muž!" Nechápala jsem, jak může žárlit na dítě. Vždy jsem měla vztah k pohybu a doufala jsem, že těhotenství mé tělo poznamená jen minimálně, ale bohužel se fyzické změny projevily víc, než jsem si plánovala. Cvičím, běhám a jsem k nezastavení a svaly se pomalu rýsují. Nejsem si ale jistá, jestli se ještě někdy uvolním tak, aby se mezi nás vrátila vrátila vášeň a spontánnost.

Chystáte se zachraňovat rozpadající se vztah? V galerii najdete návod, jak na to!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky