Michala: Šokovalo mne, s kým mne manžel podvádí

Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Roky žijeme ve spokojeném svazku. Vychováváme tři děti, máme skvělou práci, splacenou hypotéku, spoustu přátel. Zažíváme spolu kopec zábavy, pravidelně cestujeme, chodíme na romantické večeře a máme pravidelný sexuální život. I když, přiznávám, po šestnácti letech manželství je to citelná rutina. Nijak mi to ale nevadí, nevyhledávám experimenty a novoty. Co funguje, netřeba měnit.

Jak zjistit, že váš partner někoho má, se dozvíte v galerii.

Kde je Bety?

Plula jsem na obláčku a neměla tušení, že vystřízlivění je tak blízko. Děti jsem odvedla na odpolední kroužky a stavila se za manželem v práci a pokusila jsem se ho vytáhnout na dvacetiminutovou kávu nedaleko jeho kanceláře. Jeho kolegové mě posadili a začali se po něm shánět. "Neviděl jsi Bety? Před chvílí si vařila kafe na kuchyňce!" Byla jsem zmatená a rozpačitě těkala po okolí, nezahlédnu-li novou kolegyni. Najednou dovnitř vtrhl můj muž, zahrnul mě polibky a vyrazili jsme.

S jeho kolegy jsme pravidelně vyráželi na večeře. Toho večera jsme právě dopíjeli další lahev vína a hladina alkoholu v krvi byla tak vysoko, že nezabránila prozrazení přísně střežených tajemství. Manžel vyprávěl zábavnou historku o tom, jak se zapotil při sestavování dětského nábytku. Jeho kolega reagoval spontánně a pronesl: "No, doma si hraješ na chlapa a v kanceláři zase na dámičku!" V ten moment se zastavil čas, sousto se mi vzpříčilo v krku a pohledy všech přítomných se na mě upnuly. Čekali, co bude. Nevěřila jsem, nahlas polkla a nejapnou poznámku nekomentovala. Měla jsem sotva tři sklenky vína, přesto jsem se ráno probudila s kocovinou. Emoční, morální, vztahovou.

Nenech se unést!

V hlavě mi tepalo a děsila mě představa, že mi je manžel nevěrný a ještě ke všemu s mužem. Nezapíral a nesnažil se obhájit. Nebyla to jednorázová záležitost. "Víš, já tě mám upřímně rád, ale mám slabost pro experimenty. Nechci tě do ničeho nutit. Nechodím s ním na večeře, nehladím ho po vlasech. Všechny moje city patří jenom tobě. S ním je to jen o vybití energie. Nemusíš se tím vůbec znepokojovat." Políbil mě na čelo a odešel. Jakmile zabouchly vchodové dveře, žaludek se mi obrátil naruby.

Na více frontách

Dál chodí do práce a já trnu hrůzou. Už se za ním jen tak nezastavím, bojím se mu zavolat, aby nebyli zrovna v nejlepším. Propadám zmatku, když mi oznámí, že kvůli jednání dorazí později. Představuji si, jak se ho dotýkají mužské ruce a jak si to užívá. Nevím, jestli jsem jen malicherná a nechápu potřeby dnešní doby. Necítím bolest, kterou bych asi cítila při klasické nevěře, ale připadám si slabá a zraněná.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky