Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Manželská erotika má svá pravidla

Manželská erotika má svá pravidla
Manželská erotika má svá pravidla
Zdroj: Thinstock

Pokud máte v plánu, aby vaše manželství vydrželo co nejdéle nebo pokud možno, abyste s mužem vedle sebe zestárli, měly byste mít na paměti několik pravidel, která je nutno v manželství dodržovat.

1. Posedět jen hodinu týdně

Klidným manželstvím, která vydržela déle než dvacet let, zbývá na posezení a ‚popovídání‘ v průměru hodina týdně. „Dialog o manželství se přísně zakazuje,“ říkají zkušení praktici. Proč? Párové soužití je křehký mechanismus, který potřebuje určitý rytmus. Vstát, postarat se o děti, připravit snídani, odchod do práce, nákup, učení s dětmi, nějaká ta záliba, sex a spát. Manželství má být automatizováno.

2. Nevěřit, že jinde je tráva zelenější

Nikde nejsme tak zranitelní jako ve své sexualitě. A nikde se tolik nelže. Sex druhých je vždycky mocnější, větší, úžasnější, více vzrušující, smyslnější a častější. Náš vlastní sex oproti tomu stále nudnější, střídmější, všední. Člověk časem začne věřit, že s ním něco není v pořádku. Chyba! Ostatní přece mohou lhát či nadsazovat. A pravděpodobně to dělají. Takže neposlouchejte druhé, soustřeďte se na to, co máte doma vy.

3. Vědět, co se děje v hlavě toho druhého

Allan a Barbara Peasovi jsou nejúspěšnějším vydavatelským týmem v Austrálii a možná i ve světě. Jejich knihy o tom, proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, by měly být povinnou literaturou každého, kdo se chystá začít s někým bydlet, natož si ho brát. Odnaučí nás totiž nejčastější partnerské chybě. Myslíme si, že ten druhý myslí a dokonce i cítí stejně jako my.
Opak je pravdou.

4. Do kopce počkat

Manželský poradce Petr Šmolka tvrdí, že kdo z partnerů touží po sexu častěji, jako by měl náskok při výšlapu na Gerlach. Při výšlapech se na opozdilce čeká. Jinak hrozí, že se ten druhý v lepším případě utahá, v tom horším ztratí. Nic to není. Jakmile je protějšek unavený, jemně ho přikryju a políbím. Zítra nebo pozítří se mi to bohatě vrátí.

5. Erotická pomůcka za korunu

Mobilní telefon je přenosná ‚slepičí polévka pro duši‘. V uplynulých deseti letech knihy s názvy Slepičí polévka pro dceru, matku, duši a tak dále zaplavily trh. Mini příběhy pro potěchu srdce opravdu těší a je po nich teplo okolo žaludku. Stejně jako po nečekané esemesce, kterou uprostřed dne pošlete tomu druhému: „Mám na tebe chuť. Co děláš večer?“

Mohlo by vás také zajímat: 7 mýtů o lásce a sexu

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky