Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Manžel mi vyčetl nadváhu a faldy, zhubla jsem, zpevnila se a on není spokojený!

Je čas na změnu!
Je čas na změnu!
Zdroj: Shutterstock
Je čas na změnu!

Každé manželství je jiné a i představy o ideálním protějšku se liší. Váha je nepříjemné téma, které dokáže zranit ženy i muže. Má smysl hubnout, když je partner nespokojený?

I když svého  partnera a děti milujete, je nezbytné vyčlenit si čas pro sebe, sportovat, bavit se, odpočívat. Tipy, jak na to, najdete v galerii!

Bez vůle

Tři porody napáchají na těle ženy pořádnou paseku. I když jsem se snažila ze všech sil, osm kilo se mě drželo jako klíště. Zkoušela jsem diety, rychlou chůzi, plavání, lymfatické masáže. Nic nepomáhalo. Děti rostly, starostí přibývalo, vášeň mezi mnou a manželem upadala, a tak jsem ztratila vůli být dokonalá a místo vybíhání do schodů jsem si na každý den naordinovala větrník. Na duši mi bylo mnohem líp, ale dalších dvanáct kilo nahoře už bylo znát a ručička na váze se nebezpečně přiblížila "temné zóně". Ani to mě ale nepřinutilo ke změně.

Čím dál větší

Manžel pracoval na stavbě a s postavou neměl problém. Každodenní dřina mu udržovala tělo v perfektní kondici. Jak jsme kynula, rozdíl mezi námi se prohluboval a já byla dvakrát taková. Občas jsem měla výčitky, že si měl bral v jiné velikosti, ale pak se na mě mlsně podíval nebo mě plácnul po zadku a bylo po černém svědomí. Naučila jsem se s novým tělem žít a přizpůsobila mu šatník. Vzdala jsem se tílek, abych neodhalovala macaté ruce. Místo toho jsem sázela na hluboký výstřih, který jsem konečně měla čím naplnit. I když se mi kolem břicha obtočila pořádná pneumatika a místo nohou gazely jsem měla dva bytelné podstavce, pořád jsem si připadala přitažlivá a žádoucí.

Ledová sprcha

Když jsem přestala nabraná kila řešit, měla jsem pocit, že mezi mnou a Martinem začala zase fungovat chemie. Asi ho neustálé stěžování si na mou váhu obtěžovalo. Byli jsme zrovna v nejlepším, když si několikrát znechuceně povzdychl a všechno jako by dělal z musu. Zničehonic se zvedl a odešel. Myslela jsem, že jde o nějaký fyziologický a ryze mužský problém, a tak jsem dál ležela v posteli a čekala, co bude. Martin to ale zabalil, oblékl se, namazal si chleba se sádlem a sedl si k televizi. Nasoukala jsem se zpátky do prádla a šla za ním. Sedla jsem si vedle něj na pohovku, přehodila přes něj nohu a rozjela sváděcí šarádu. Hlavu zabořil ještě hloub do polštáře a na chvíli se odmlčel. Bylo vidět, že přemýšlí, co říct. Už jsem se nadechovala, že začnu a spustím nálož otázek, co má jeho chování znamenat, když se konečně rozmluvil: "Je tě už prostě moc. A je pro mě těžký předstírat, že mě rajcuje být v posteli s mamutem!" "Chápu," řekla jsem a donesla mu z ložnice peřiny do obýváku.

Změna

Ráno odjel do práce a já byla s vlastními myšlenkami sama. Stačil jeden pohled do zrcadla, abych mu odpustila. Vypadala jsem hrozně. Zaslepená láskou k tělu v každé velikosti jsem se nedokázala ovládnout a narostla do rozměrů, které mají s ženskou postavou pramálo společného. Ještě ten den odpoledne jsem si koupila permanentku do posilovny a spojila se s výživovou poradkyní. Měla jsem v živé paměti ten krásný pocit, když je žena pro muže žádoucí. A chtěla jsem ho zpátky!

Krok zpátky

Během půl roku jsem prošla úžasnou proměnou, byl ze mě jiný člověk. Úměrně klesající hodnotě na váze se zvyšovala moje chuť po manželovi. Dostal zakázku kousek za hranicemi a měl se konečně po šesti týdnech vrátit. Nemohla jsem se ho dočkat. Moje těšení ale zmařila návštěva posilovny. "Divím se, že sem má odvahu přijít, je to přece tvoje teritorium!" Nevěděla jsem, o čem kamarádka mluví. Pomlouvala ženu, která se na hodině objevila poprvé a ještě ji spojovala se mnou. Velice brzy mě ale zasvětila do příběhu o Martinově nevěře. Zřejmě jsem byla jediná, kdo o ní nevěděl. Doma jsem místo podvazků oblékla tepláky a vytahané tričko a čas do jeho příjezdu trávila u televize. Uhodila jsem na něj a on mi bez vytáček pověděl pravdu. "Ty jdeš prostě z extrému do extrému. Dřív jsi byla tlustá a veselá, teď jsi hubená a nervózní jako newyorský taxikář. Jak jsem to měl asi vyřešit, prostě se s tím smiř." Před očima jsem měla rudo a vracel se mi obrázek jeho vyvolené, která se ani nesnažila skrývat rosolovité paže a na madlech lásky by mohli trpaslíci pořádat piknik. "Chápu, ozvu se, jestli někdy najdu rovnováhu podle tvého gusta. Teď vypadni!" Sbalil se, ale neměl kam jít. Tak poklidil v garáži a už týdny se míjíme. Čeká snad, že ztloustnu a přijdu ho odprosit? Ne, mám jiné plány. Čerstvě nabyté sebevědomí dám na odiv a vyrazím na lov toho pravého.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU