Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mají staří lidé právo na fyzickou lásku? Fotografie, které zahýbaly světem

Jade Beall : akty
Jade Beall : akty
Zdroj: www.instagram.com
Prohlédněte si všechny fotografie (14)

Americká fotografka Jade Beall nefotí dokonalé modelky a neretušuje fotografie. Jejím tématem jsou "obyčejní lidé s nedokonalostmi". Poprvé na sebe upozornila naturalistickými portréty těhotných a kojících žen. Láska starých lidí je její druhý výrazný počin.

Když fotografka Jade Beall zveřejnila na sociálních sítích sérii uměleckých aktů, na kterých byli zachyceni staří lidé, strhla na sebe obrovskou vlnu pozornosti. Reakce byli rozporuplné. Jedni tvrdili, že se jedná o perverzní a nevkusné snímky, druzí v nich viděli krásu. Vnímali příběhy dvojic, které vedle sebe dokázaly zestárnout a nebály se ukázat, že fyzický kontakt je ve stáří stejně důležitý, jako kdykoli před tím.
 
Gerry (75) a Darwin (70), kteří spolu šťastně žijí už 46 let (první dvojice v naší fotogalerii), se arizonské fotografky zastávají. Na její facebookový profil napsali vzkaz: „ Pro všechny, co nás odsuzují: Chtěli jsme ukázat, že stárnutí, vrásky a povislá kůže nejsou překážkou někoho milovat a s někým se milovat. Naše láska zraje jako dobré víno, jsme jí plnější nyní po sedmdesátce, než jsme byli kdykoli před tím.
 
Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky