Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lucie: Tříhodinové divadelní představení mi otevřelo oči. S kým já to žiju?

Nevhodné chování
Nevhodné chování
Zdroj: Shutterstock
Nevhodné chování

Každé divadelní představení je třeba brát s nadsázkou. Jen těžko by herci mohli ožehavá témata přehrát podle skutečnosti, bez improvizace a extrémů. Jděte se bavit, neztotožňujte se s nimi.

Máte vůli zachraňovat vztah, který dostal podpásovku? V galerii najdete pár tipů, jak na to!

Pan Božský

Šest měsíců zalitých sluncem jsme měli úspěšně za sebou. Našli jsme rovnováhu mezi posedáváním v kavárnách, množstvím vína, cestováním, prací a řáděním v posteli. Byla jsem přesvědčená, že ho nenechám pláchnout a nenápadně se zaháčkuji. Začala jsem spřádat plány o společném bydlení. Jak jsem si umanula, tak se do měsíce stalo. Do klína nám spadl byt s velkou terasou a parádním výhledem na město. Jako by mi něco v hlavě našeptávalo, že tentokrát je to jasný tah na branku!

Změna vkusu

Na víkend jsme měli naplánovanou špetku kultury. Do divadla jsem chodila moc ráda, bylo mi víceméně jedno, jestli byla na programu komedie, vážnější činohra upozorňující na aktuální témata nebo jsme byli svědky improvizované hry z alternativní scény. Všechno má něco do sebe a diváka obohatí. K "one man show" jsem ale byla poněkud skeptická. Na tak osobitý humor, který si bere na paškál pověstné rozdíly mezi mužem a ženou, musí mít člověk náladu. Nechtěla jsem mezi nás nasazovat hnidy, a tak jsme vyrazili. Přišli jsme s velkým předstihem a usadili se v divadelním baru. Já si dala dvě skleničky, abych uvolnila atmosféru a naladila se na svérázné tempo hry. Ivan si dal celou lahev a cítil se jako lev salónů.

Ve svém živlu

Jen co se rozevřela opona, pocítila jsem nepříjemné pnutí. Neměla jsem náladu na nejapné vtipy o "problémech mezi nebem a zemí", které bude béčkový herec komentovat a bavit se na úkor žen. Přežila bych všechno, ale když se Ivan pobaveně smál každé ubohé narážce a občas mě i souhlasně poplácal po rameni, začínalo mi být skutečně trapně.

Během scén, kdy herec parodoval ženu, jak se vymlouvá z manželských povinností, upachtěná tančí po bytě s mopem nebo hlasitě telefonuje se svou matkou, mě urážely. O to víc, když se Ivan postavil, začal tleskat a ukazovat, že má to samé doma. Nemluvil z něj alkohol, na to už jsme spolu pár dýchánků nad vínem prožili. Možná jsem byla příliš hysterická, vztahovačná a pro ten večer náladová, ale vymluvila jsem se na nutnost pracovního hovoru, v šatně popadla kabát a pelášila domů sbalit mu kufr. Některé ženy mají požadavky na vzhled, jiné na vzdělání a tučné konto. Já nesnesu hňupa, co je otrokem genderových předsudků a ještě se jim směje.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky