Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vanda: Nikdy jsem manželovi nebyla ani v myšlenkách nevěrná. Už chápu proč!

Zdroj: Profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Jsem vdaná, mám hodného muže a dvě dospívající děti. Nikdy jsem nebyla manželovi nevěrná, vlastně mě to ani nenapadlo, protože muži mne nijak zvlášť nezajímali. Až donedávna jsem si nechtěla přiznat proč.

Provdala jsem se za kamaráda z dětství, když mi bylo pětadvacet. Měla jsem ho ráda, ale zamilovaná jsem nebyla. Objetí a polibky jsem opětovala bez vášně, ale i bez nechuti nebo odporu. Manželství pro mne znamenalo především cestu k dětem, které jsem si velmi přála, a přání se mi naštěstí splnilo. Mám 13letého syna a 11letou dceru. Jsem šťastná máma, donedávna jsem byla i spokojená manželka, protože jsem od manželství nečekala nic jiného než jistotu, porozumění a zázemí. A pro své děti dobrého otce.

Manžel není naštěstí sexuálně náruživý, milujeme se sotva jednou za měsíc a je to „rychlovka“, což mi plně vyhovuje. Asi bych tak žila dál, kdybych nepotkala Irenu. Nastoupila k nám do firmy před necelým rokem a velmi rychle jsme se spřátelily. Líbila se mi Irenina vysoká postava, krátké kudrnaté vlasy, velké hnědé oči a upřímný úsměv.

Chodily jsme společně na obědy, po práci jsme si zašly na kávu nebo na skleničku vína. V Irenině společnosti jsem se cítila dobře, uvolněně, jako s nikým v životě. Nenapadlo mě, že by se z našeho přátelství mohl vyvinout jiný vztah. Stalo se to jednou, když jsme se vracely z příjemného posezení ve vinárně. „Je krásný večer, pojď, půjdeme se ještě projít,“ navrhla Irena, a tak jsme to vzaly na zastávku autobusu cestou přes park. Irena mě vzala za ruku. Její dlaň byla suchá a hřejivá, proudilo z ní zvláštní fluidum do celého mého těla.

Nikdy jsem nic podobného necítila, zmocnily se mě rozpaky a Irena to vycítila. „Neboj se,“ řekla, pustila mou ruku a pohladila mě po tváři. Bože, jak to bylo nádherné! Podlehla jsem tomu doteku a Irena vzala mou tvář do obou dlaní a jemně mě políbila na rty. Hlava se mi zatočila a kolena se podlomila, snad bych byla omdlela, kdyby mě Irena nezachytila a nesevřela v náručí.

Nějakou chvíli mě držela a šeptala mi do vlasů: „Miluju tě, víš to? Nejenom jako kamarádku, tu nejlepší, jakou jsem v životě měla. Miluju tě i jako ženu. A cítím, že i ty jsi na tom podobně.“ Ano, uvědomila jsem si, že jsem na tom stejně! Zatoužila jsem po Ireně, po jejích měkkých rtech a nastavila jí ty své k vášnivému polibku. Nikdy jsem nezažila tak nádherné líbání!

Od té doby vím, kdo jsem. Ale nevím, co s tím budu dělat! Tajně se scházím s Irenou, konečně jsem poznala, co to je tělesná láska a vášeň, ale třesu se strachy, kdy to praskne. Co tomu řeknou děti, moji rodiče. Co mám udělat se svým manželstvím. Chtěla bych žít s Irenou jako její partnerka, přiznat se k ní, protože ji miluju, ale nenacházím odvahu.

Můj dvojí život mě vyčerpává, nevím, jak dlouho to vydržím.

Vanda, Hradec Králové

Odborník radí

Stačilo málo, a Vandin poklidný život je v troskách. Kdysi si vzala kamaráda z dětství, nikdy do něj nebyla zamilovaná, byl to ale seriózní muž a dobrý otec. Asi by s ním mohla spokojeně žít ještě řadu let, sice bez vášnivého intimního života, ale bez větších rozporů. Setkání s Irenou ji zákonitě zaskočilo, až s ní si připadala skutečně jako žena! Toužila po dalších intenzivních prožitcích.

Procházela procesem „coming outu“ – přijímáním nové sexuální identity. Té lesbické! Možná právem; zároveň však nelze vyloučit, že by jí podobné prožitky mohl poskytnout i atraktivní milenec.

V její situaci není snadné nalézt řešení. Spousta žen i mužů rozpozná svou homosexuální orientaci až ve chvíli, kdy již léta žijí v běžné heterosexuální rodině. Potom se nabízí pár variant, žádná není úplně bezbolestná. Buď je možné proces coming outu dotáhnout, svěřit se manželovi, a po dohodě s ním volit, co dál. Zda setrvání v manželství a tolerovaný lesbický vztah, nebo rozchod. Jejich děti jsou ve věku, kdy by se jen těžko smiřovaly s jakoukoli nevěrou některého z rodičů, je skoro jedno, zda hetero­ či homosexuální.

Třeba by se ale mohlo podařit nalézt takový model rodinných vztahů, který by jim umožnil dospět v úplné rodině. Šťastný však není scénář utajované milenky. Pro Vandu by to asi bylo málo, navíc je zde riziko, že se do pečlivé konspirace vloudí chybka, a Vandinu rodinu pak vše zasáhne zcela nepřipravenou.

Rozvod má svá pravidla. Jak přesně probíhá, se dozvíte v galerii.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky