Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vanda: Až v soudní síni jsem se dozvěděla, za co muž utrácel ukradené peníze

Bez důvěry vztah nefunguje
Bez důvěry vztah nefunguje
Zdroj: Shutterstock
Bez důvěry vztah nefunguje

Důvěra patří mezi základní kameny každého vztahu. Bez ní nemá smysl budovat a věřit v lepší zítřky.

Rozvod se někdy odvrátit nedá. Tipy, jak ho přežít bez větší úhony, najdete v galerii!

Podpásovka

Ani nevím, kde začít, aby mě nejímal vztek a oči se nezalily slzami. Zažila jsem ponížení, o kterém se mi ani nesnilo. A zradil mě člověk, kterému jsem bezmezně důvěřovala. Roky jsem ho vláčela jako kouli na noze a z opraváře zemědělských strojů ho dohnala do křesla pro starostu. Dokázala jsem nemožné a neotesaný kámen opracovala do oblázku. A každý den mých snah se teď obrátil proti mě, aniž bych se něčím provinila.

Jedna velká rodina

Zapadali jsme do tabulek "klasická rodina". Dvě děti na střední škole, baráček na kraji vesnice, pravidelná dovolená na Kanárských ostrovech a šaty z toho dražšího butiku z města. Jako manželka starosty jsem nosila nos trochu nahoru, ale nikdy jsem se nepovyšovala a byla jsem všem nápomocná. Myslím, že to je cesta, jak si postavení na vesnici udržet. Často mě lidé cestou na nákup zastavovali a prosili o radu nebo o pomoc. Věděli, jak moc velký mám na muže vliv. A i on byl hodně oblíbený. Po mém boku se z vesnického burana propracoval do čela, každého znal, vyhověl a jen málokdy se otočil zády.

Pnutí

Před dvěma lety jsem ale pojala podezření, že pozvolna mění svůj režim a při hovorech se mnou je nezvykle úskočný. Na to není moje povaha stavěná. Mám ráda jednání na rovinu. Jako první mi přišel na mysl milenecký poměr, ale typické indikátory jsem neobjevila. Netrávil spoustu času v koupelně, telefon nechal klidně bez dozoru, v rozpočtu se neobjevovaly "černé díry", dostávalo se mi pořád stejné pozornosti a ani vesnické drbny nebyly v pohotovosti. Svoji paranoiu jsem připisovala blížící se menopauze a hormonálnímu ohňostroji.

Už tehdy jsem měla dát na svůj šestý smysl a proklepnout si manžela lépe. Na každém šprochu...

Předvolání

A pak jedno slunečné dopoledne, když jsem si užívala dovolenou a přesazovala růže, zastavilo u nás před domem pošťácké auto. Vyběhla jsem a převzala všechny ty zbytečné letáky. "Počkejte, máte tady dopis. Je třeba to podepsat!" Protočila jsem oči, která důležitá instituce si na nás zase vzpomněla. Adresovaný byl manželovi, ale neměli jsme před sebou tajemství, a tak jsem ho bez váhání otevřela. Bylo to předvolání k soudu za nemalé peněžní úniky na jemu svěřeném úřadu. Hlavou mi proběhlo, že zřejmě nějaké nedorozumění nebo klasický pokus o pomluvu a položila ho na stůl. Nic, čím bych se chtěla znepokojovat.

Bez soukromí

Následující měsíce se můj život obrátil naruby. Střídala se u nás policie, neustále jsem chodila na výslechy a podezírali mě, že jsem měla ve všem prsty a svého muže do posledního dechu kryji. Omyl. Nekryla jsem ho, každý může klopýtnout. Ale unavovalo mě, jak se celý proces táhne a nad naší rodinou se stahují mračna. Z obecní kasy za dobu jeho úřadování zmizelo přes půl milionu korun, což pro menší vesnici představuje téměř polovinu ročního rozpočtu. Seděla jsem v první řadě, upřeně se dívala na obžalovaného a chtěla se probudit. "Berte na vědomí, že přiznáte-li, na jaké účely byly peníze použity, budete to pro vás polehčující okolnost a můžete si výraznou měrou zmírnit trest. I když vás odnětí svobody nemine, prozatím máte možnost volby!" Rozklepala se mu tvář a pomalu zvedl oči, přejel soudní síň pohledem a nadechl se k odpovědi. "Bral jsem je já. Všechno jsem kamufloval a velice dobře promýšlel. Mou ženu z toho vynechte, neměla o tom ani ponětí!" Vydechla jsem. Bohužel ve svém vyprávění pokračoval. "Neumím se ovládnout. Na jednu stranu nechci přijít o ženu a rodinu, na druhou stranu neumím odolat a uspokojuje mě, když mohu platit za pozornost cizím ženám, platit jim kabelky, spodní prádlo, kadeřníka, vyžadovat za to po nich oddanost, speciální masáže, něžnosti."

Ze soudní síně jsem odcházela jako opuštěný pes. Dostal tři roky bez možnosti odvolání. Je to už měsíc a já pořád nevím, co přesně mě na celém příběhu zranilo nejvíc!

Vanda

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky