Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kolik partnerů v posteli už je moc

Kolik partnerů v posteli už je moc
Kolik partnerů v posteli už je moc
Zdroj:

Jak to, že počty sexuálních partnerů, které jsme za život měli, se u mužů a žen tolik rozcházejí?

Diskutujte: Kolik jste měla zatím v životě partnerů? Domníváte se, že zkušenosti pomáhají rozeznat toho „pravého“?

Mohlo by vás také zajímat: Sexuální polohy z Kámasútry na jediné posteli nebo Ano, jsem promiskuitní. No a co?

Podle statistiky zahraničního seznamovacího portálu meeteez.com je najít „pravou lásku“ celkem pracné.
Než zakotvíte v náručí správného partnera, čeká vás údajně v průměru:

  • líbání s 22 muži
  • 6x sex na jednu noc
  • 4 nevěry ze strany partnera
  • 5x zlomené srdce
  • 4 dlouhodobé vztahy
  • 6 schůzek k nevydržení
  • 5 rozchodů z vaší iniciativy

Kolik partnerů v posteli už je moc

Třiatřicetiletá Vendula spala v životě jen s jediným mužem: se svým manželem, kterého potkala už během studií na gymnáziu. Není nijak zvlášť upjatá, ani věřící, ani nepřitažlivá – jen se to v jejím životě prostě tak sešlo. Toho pravého potkala velmi brzy a později už mu nechtěla být nevěrná.
Její kamarádka, devětatřicetiletá Renata, už několik let rozvedená, má opačný „problém“ - jejím životem už prošlo víc než pět desítek sexuálních partnerů. „Nejsem nijak extrémně promiskuitní,“ brání se. „Jenom se prostě pořád snažím potkat toho pravého!“ Už nyní má ale nepříjemný pocit, že se v očích svých kamarádek dostává do škatulky, ve které být rozhodně nechce.

  • Ani jedna z nich není se svou sexuální historií spokojená. Obě se cítí počtem svých partnerů svým způsobem handicapované.

Kolik partnerů v posteli už je moc

České ženy přiznávají v průměru okolo pěti sexuálních partnerů za život, muži však zhruba dvojnásobek.

Matematicky to je samozřejmě nesmysl. Kde se ten rozdíl bere? Obecná moudrost praví, že lidé si realitu upravují tak, aby vypadali lépe. Muži celkové číslo nadsazují, aby působili jako sexuální machři, zatímco ženy si ubírají, aby nevypadaly příliš promiskuitně. Ale pozor! Když se mužů i žen zeptáte na počet partnerů během posledního roku, uvádějí v průměru shodná čísla. Jak je to možné? Podle amerického psychologa Normana Browna nejde o to, že by lidé záměrně lhali. Muži a ženy spíše pracují jinak se svou pamětí.

  • Ženy se prý spíše uchylují k tomu, že si v duchu své partnery vyjmenovávají („Tak to byl Petr, Matěj, Honza, ten kluk z fitka...“), což vede k nižším číslům, protože mají sklon zapomínat na jednorázové „úlety“ a nepříjemné zážitky.
  • Naproti tomu muži mají sklon dělat hrubé odhady („Kolik to mohlo být? Tak padesát?“) nebo užívají různé výpočetní metody „od oka“ („Řekněme, jedna měsíčně, a za pět let to dělá...“), což je naopak vede k přemrštěným číslům.

Svou roli údajně hraje i to, jakým způsobem jsou účastníci výzkumů na ono osudové číslo dotazováni. Například při telefonickém výzkumu prý ženy sdělují v průměru nižší čísla než při vyplňování anonymních dotazníků po internetu. Dalším faktorem bude i to, že do podobných průzkumů často nejsou zahrnuty prostitutky. A konečně, pokud je dotazujícím průzkumníkem žena, muži ještě více nafukují počet svých údajných partnerek.
Ale pozor – perlička na závěr: muži, kteří uvádějí příliš vysoká čísla v počtu partnerek, prý ženám připadají méně přitažliví!

Kolik partnerů v posteli už je moc

Kafe.cz zjistilo, jak jsou na tom slavní muži:

Světovým rekordmanem v počtu žen, které prošly jeho ložnicí, byl pravděpodobně americký basketbalista Wilt Chamberlain, který údajně měl 20 tisíc žen (zemřel v roce 1999). Na předních příčkách by se jistě umístil také Charlie Sheen (5 000), Julio Iglesias (3 000), Jack Nicholson (2 000) a vydavatel časopisu Playboy Hugh Hefner (1 000).

Kolik partnerů v posteli už je moc
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Láká mě swingers párty

Láká mě swingers párty

Chcete ve vztahu vyzkoušet něco nového a napadla vás návštěva tzv. swingers párty? Myslíte si, že je to jen synonymum pro nespoutaný hromadný sex?…

Akční letáky