Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Když květiny mluví…

Co znamená která květina
Co znamená která květina
Zdroj: www.isifa.com

Věděla jste, že každá květina má svůj význam? Ať už slavíte svátek sv. Valentýna, který se blíží, květinou, nebo si lásku vyznáváte takto celý rok, zjistěte, jaké city k vám partner chová.

Jen málokdo z nás nerad dostává květiny, a to hlavně od muže a z lásky. Je to projev velkého citu, přání všeho nejlepšího a hlavně dar, který potěší. S květinou jdeme na oslavu narozenin, dáváme ji svým blízkým, nechybí ani jako tradice na svatbách. Prvotní význam je tedy jasný – vyjadřujeme jí city k osobě, kterou obdarováváme.

Kafe.cz zjistilo:

 • Květiny, jejich barvy a vůně nám podvědomě dodávají energii, cítíme z nich jaro a máme pocit, že se nás přímo dotýkají sluneční paprsky. Po dlouhé zimě tak díky květinám můžeme předejít stresu, depresím a jarní únavě.

Co nám květiny říkají?

Chcete ale porozumět řeči květin? Pak se vám to bude hodit možná právě na svatého Valentýna.

Růže

Již dlouhá staletí je symbolem lásky, vášně, touhy a půvabu. Ve všech romantických představách hrají lístky růže hlavní roli. Červená růže symbolizuje jen dvě slova, a to „miluji tě“. A navíc růže bez trnů vyjadřuje lásku na první pohled. Co víc si ještě přát?

Kafe.cz zjistilo:

 • 12 rudých růží vyjadřuje nabídku ke sňatku. Břečťan zase ujišťuje o věčné věrnosti a verbena znamená vezmi si mě. Ani manželé si nemusí zoufat. Květem lípy dokonale vyjádříte pevnost vzájemné lásky.

Tulipán

Máte ráda tulipány a dostáváte je pravidelně? Pak vám jimi může váš partner říci, že mu nevadí vaše chyby. Tato květina také značí upřímnost, věrnost a spolehlivost. Červený tulipán vyznává lásku a žlutý znamená, že pro osobu, která vám jej dává, jste úplně všechno.

Lilie

Bílá lilie znamená hlavně nevinnost. A pokud vám ji partner dá, můžete mu věřit, že váš vztah je založen na upřímné lásce a věrnosti.

Gerbera

Přinesl vám gerberu? Pak to znamená, že vám míní být věrný. A to už stojí za to, přivonět si (nejen) 14. února právě k pugetu gerber. Zároveň jestli máte tuto květinu ráda, vypovídá to o vás, že jste romantička a snílek, který věří v pravou lásku.

Karafiát

Přesto, že většina z nás na tuto květinu ráda zapomíná, značí okouzlení a touhu. Navíc ten bílý bývá darován z upřímné lásky. Nechcete ho tedy zkusit vzít na milost?

Orchidej

Tou červenou vám váš partner říká, že po vás touží a jen tak s tím nepřestane. Jejím skrytým významem je také krása, smyslnost a svůdnost.

Fialky a pomněnky

Myslíte, že máte tajného ctitele. Pak možná dostanete fialky. Ty totiž znamenají skrytou lásku. Podobně na tom bude i muž, který vám přinese kytici pomněnek. Jsou totiž znakem nesmělosti a strachu odhalit své upřímné city.

Květina Květina Zdroj: www.isifa.com

Kafe.cz doplňuje:

Co vám o jeho citech řeknou další květiny:

 • bílý šeřík: znak rodící se lásky a nedočkavosti
 • kopretiny: říkají „jsi krásná“
 • levandule: značí uctivou lásku
 • kosatce: vyjadřují něžnou a šťastnou lásku
 • sněženky: to je žárlivost a nedůvěra

Kafe.cz říká:

 • Bojíte se, že vám nedá květinu se správným významem? Nepropadejte panice. I když vám muž daruje květinu, která nevyjadřuje zrovna nehynoucí lásku, možná to dělá proto, že vás slyšel, že ji máte ráda. A to je někdy mnohem víc než nastudovaná květomluva. Květiny se přeci dávají hlavně pro radost.

Extra tipy

Chcete i vy vyjádřit své city? Kamarádce nebo třeba bývalému milenci? Nevíte, která květina se bude hodit?
Přátelství: pevné přátelské pouto můžete vyjádřit sedmikráskami nebo konvalinkami.
Nenávist: pokud samy tento pocit nedokážete vyjádřit, darujte někomu bazalku, která jasně říká: nenávidím tě, či sasanku, která ukončuje vztah.

Důležitá je i barva

Také barva květiny má svůj význam a i z ní můžete poznat hloubku citů. Co nám květina říká, když je:

 • bílá: značí nevinnost, čistotu a upřímnost
 • červená: vyjadřuje lásku, vášeň, sílu a slávu
 • fialová: barva věrnosti a rozvážnosti
 • modrá: značí krásu, vytrvalost, věrnost, ale i nešťastnou lásku
 • růžová: barva romantiky, lásky a mládí
 • zelená: je plná naděje, žádosti, plodnosti a štědrosti
 • žlutá: je trochu rozporuplná, na jedné straně vyjadřuje prospěch v lásce, ale na druhé straně je znakem žárlivost a nenávisti
 • oranžová: vnímáme ji jako barvu tepla a bezpečí

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Tipy na jídla, která zlepší sex

Kouzlo z kuchyně

Už jste přemýšlely nad tím, co naservírovat na sváteční stůl 14. února? Co takhle dopřát si pochoutky, které zaručí, že váš večer bude víc než…

Akční letáky