Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kdy se z muže stává citlivý romantik: V 53 letech, říkají výzkumy

Zdroj: Profimedia.cz

Trápí vás, že vás partner nezahrnuje růžemi, nebo že nevyřezává srdce s vaším jménem do kúry stromů? Pak počkejte, až mu bude 53 let, říkají vědci.

Pokud váš partner není citlivý romantik, nevěšte hlavu, blýská se vám na lepší časy. Podle vědců se romantika u mužů dostaví s věkem. Pokud vašemu partnerovi ještě není 53 let, máte naději, že vás sice již – kvůli věku – nebude nosit na rukou, ale zato vás vyzve k romantické procházce v dešti.

Ideální muž? 50+!

Přesně takové nápady  dostávají nejčastěji pánové po dosažení věku 53 let. Právě tehdy nejčastěji kupují své drahé polovičce čokoládu, parfémy či růže. Vyplývá to z nedávného průzkumu, který zkoumal (ne)romantické chování u dvou tisícovek mužů. Pouze jeden ze čtyř mladíků ve věkové kategorii 20 až 25 let uvedl, že svou milovanou pozval na večeři při svíčkách. Naproti tomu z pánů věkové kategorie 50 a více, to byl každý druhý! Každý třetí navíc svou partnerku překvapil šampaňským.

Zdroj: Profimedia.cz

Chybami se i muži učí

„V tom, jak ženu potěšit, se vyzná teprve zkušený muž kolem padesátky. Je tomu tak proto, že ve vztahu s ženou bezpočtukrát klopýtl a udělal tisíce chyb. A těmi se, jak známo, člověk učí,“ říká jeden z iniciátorů výzkumu. Jak se tedy mění romantické chování mužů v závislosti na věku? Podívejte se!

Stáří vs. zkušenosti

Věk 25 versus Věk 53 let

  • 25 % Procházka v dešti 33 %
  • 9 % Okvětní lístky růží v koupeli 26 %
  • 24 % Květiny, čokolády, parfémy 47 %
  • 25 % Večeře při svíčkách 44 %
  • 19 % Šampaňské 33 %
  • 8 % Vlastní báseň 28 %
  • 31 % Snídaně v posteli 42 %
  • 32 % Piknik 50 %
  • 69 % Lichotky 73 %
  • 76 % Polibek při loučení 85 %

Zdroj: Profimedia.cz

Kafe.cz zjišťovalo: Co je pro vás romantika?

Nina:
„Každý to pojímá jinak. Pro někoho je romantika hrabat se společně v motoru, pro někoho Vltava, lodičky a večeře při svíčkách, pro jiného jen tak sedět, povídat si, no a zažila jsem i experta, pro kterého bylo vrcholem romantiky sedět s milou nad matematickými tabulkami. Pro mě je to asi všechno, co mě s tím druhým baví, při čem je mi s ním dobře,“ svěřila se na seznamce najdise.cz.
Andrea:
„Myslím, že je to jakýkoli zážitek, co nás nabíjí krásnými emocemi a není v něm nic, co by jej nějak znehodnocovalo nebo zpochybňovalo... Zjistila jsem, že pro mě je to nejčastěji i něco ve spojitosti s přírodou, na co kdykoli ráda vzpomínám. Třeba nocování na starém hradě pod hvězdami, kdy obloha vypadá jako velikánská plachta plná hvězd a padajících je tolik, že už se ani nedají spočítat a krásně se při tom usíná....“
Petra:

„Pro mě je to moře. Sedět v přístavu na pobřeží na lavičce a pozorovat západ slunce přes pohupující se loďky a jachty, do toho poslouchat místní námořnickou hudbu a přitom všem vnímat takový ten okolní šrumec, jak se lidé různě courají a korzují… To všechno dohromady vytváří příjemnou večerní atmosféru. To je pro mě jedna z typických situací, jak si vychutnat romantiku.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky