Katie tak dlouho přehlížela problémy ve vztahu, až ji to málem stálo život

Katie Walker
Katie Walker

Fyzické násilí nemá ve vztahu co dělat. Katie Walker dělala příliš dlouho, že se nic neděje. Málem ale přišla o život.

Slepá

Katie Walker byla obyčejná holka. Veselá, přátelská a zamilovaná. Na očích ale měla růžové brýle a neviděla spoustu varovných signálů, které ji měly napovědět, jak moc je její vztah toxický. Kdyby tušila, že jen o vlásek unikne smrti, odešla by hned. Krátce po sestěhování se její partner změnil a chtěl ji mít jen pro sebe. Určoval, s kým se smí bavit, omezoval její kontakt s rodinou a rozhodoval o tom, kam a kdy půjdou. Všechno skrýval za nehynoucí lásku a touhu být pořád s ní. Věřila mu.

"Proč budeš marnit čas s kamarádkami, když mám volno v práci?"

"Tvoje matka mě nemá ráda. Víš, jak mi je, když s ní trávíš čas? Trnu hrůzou, že tě proti mně naočkuje."

"Jsem tak šťastný, že jsem tě našel. Chci s tebou trávit každou minutu!"

Katie se postupně vzdávala své vlastní identity a žila život svého přítele. Když se jednou odhodlala a sešla se v jeho nepřítomnosti s kamarádkou, čekalo ji peklo. Na tři dny ji zavřel do komory, aby ji potrestal. Ani to Katie neotevřelo oči, se sklopenou hlavou se mu omluvila a přetrhala všechny vazby s okolním světem, aby svému partnerovi dokázala, jak moc ho miluje.

Do stejné řeky

Snažil se ji omezovat a mít jen pro sebe, Katie ale měla svou hlavu a po dramatické hádce sebrala odvahu a odešla. Několik týdnů ji prosil a žádal o odpuštění. Našel si lepší práci a začali spolu opět randit. Bral jí do kina, na dlouhé procházky, smáli se spolu. Byl jako vyměněný a Katie ho nepoznávala. Nabyla dojmu, že potřeboval klepnout přes prsty, aby se probral. Když jí nabídl setkání s jeho kolegy z práce, neváhala. Ještě nikdy to neudělal a bylo jí jasné, že je to pro něj těžký krok. Skvěle se bavili. Den se blížil ke konci a on navrhl, aby se stavili u něj doma, kam přijdou jeho přátelé. Cítila ten hřejivý pocit a znovu mu uvěřila.

Život na vlásku

Domů jeli hodinu vlakem a celou dobu si povídali. Nevzpomínali na to, co bylo, ale plánovali a hleděli do budoucnosti, kde oba zase tvoří spokojený pár. Jakmile přijeli domů, změnil se. Byl roztěkaný a nesoustředěný. Jeden z kamarádů si ho vzal stranou a řekl mu, že Katie a všechny ostatní svým chováním děsí. Naštvaný vyběhl ven a vší silou Katie uhodil do obličeje. Všichni se je od sebe snažili odtrhnout, ale marně. Víc si dívka nepamatuje. Probrala se až po příjezdu záchranné služby a policie. Věděla, kdo jí to způsobil, ale nechtěla uvěřit a bránila ho. Strážci zákona ale měli jasno a vzali ho k výslechu. V nemocnici se lékaři nestačili divit. Katie myslela, že to bude jen zlomený nos a podlitina pod okem, ale následky běsnění jejího přítele byly mnohem horší. Měla tříštivou zlomeninu lícní kosti a nadočnicových oblouků, čelisti a lebky. Jako první si dávala za vinu, že jeho zkrat v chování musela něčím způsobit, ale když viděla svůj znetvořený obličej, zmocnila se jí hrůza, s kým žila. Došlo jí, že ji mohl zabít.

Pomoc druhým

Stále nemůže cítit vůni čerstvě posekané trávy a každá rána ji vyděsí, ale dokázala se oklepat a najít lásku. Bylo pro ni těžké uvěřit. Se svým druhým mužem je ale skutečně šťastná. Založila si vlastní kosmetický salon a organizaci, kde dává rady lidem, kteří mají co do činění s násilím ve vztahu. Sdílí s nimi svůj příběh, dodává odvahu, nabízí zázemí, vymýšlí triky a fígle, jak agresory přelstít. Za svou práci získala mnohá ocenění a její aktivity zaznamenala dokonce i britská královská rodina.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky