Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jsem zamilovaná, ale on to neví. Mám mu to říct?

Setkejte se s ním mimo práci...

Milá Jitko,

myslím, že nejužitečnější radu Vám může dát můj kolega, autor sousedního Názoru muže. Právě on si totiž nejspíš dokáže představit, co se v hlavě vašeho kolegy odehrává a jak by reagoval na váš případný pokus o sblížení.

Já sama jsem velmi zvědavá, co vám odpoví. Sama jsem si totiž mnohokrát prožila totéž. Na základní, na střední i na vysoké škole jsem se hned několikrát zakoukala do spolužáka, ale neměla jsem ponětí, jak to zařídit, aby se náš vztah posunul na "vyšší úroveň". Pokud dovolíte, stručně zde zrekapituluji metody, které jsem praktikovala od svých 6 do 23 let a které se mi neosvědčily:

  • Vyrýt milostný vzkaz propiskou do jeho školní lavice. Je to jednak dost pracné a jednak jsem se stejně nikdy nedozvěděla, co on na to.
  • Vybít ho při vybíjené na tělocviku. Nepochopil to.
  • Při každé příležitosti na něj vrhat dlouhé, výmluvné, cituplné pohledy. Po několika týdnech ho to začalo dost znervózňovat.
  • Hlasitě se hihňat v kroužku kamarádek, kdykoliv procházel kolem. Vypadaly jsme jako hejno slepic.
  • Vyzvat ho k tanci při dámské volence v tanečních. Možná by to nebyl až tak špatný nápad, jenže dotyčný nenáviděl tanec, taneční, a nejvíc ze všeho nenáviděl dámskou volenku.
  • Vyslat kamarádku jako posla. Nevyšlo to. Místo mě sbalil tu kamarádku.

Upřímně musím přiznat, že navzdory dlouholetému empirickému zkoumání různých metod jsem žádnou zaručeně fungující neobjevila. Tomáš Baránek, odborník na navazování známostí a autor knihy Jak sbalit ženu, tvrdí, že v případech, jako je ten váš, nezbývá nic jiného než odhodit zábrany, jít s kůží na trh a s devadesátiprocentní pravděpodobností riskovat odmítnutí. Problém je ale v tom, že s kolegou budete muset pracovat v jedné firmě i v následujících měsících či letech... Takže by nebylo zrovna vhodné, kdybyste před ním po celou tu dobu musela prchat rudá studem.

odhodit zábrany, jít s kůží na trh a s devadesátiprocentní pravděpodobností riskovat odmítnutí.

Proto bych Vám radila využít spíš některý z konvenčnějších, méně riskantních způsobů sblížení. Především si myslím, že byste se měla pokusit se s ním setkat mimo vaše pracoviště. Je totiž docela dobře možné, že sympatický kolega prostě jenom zastává teorii "co je v domě, není pro mě" a nechce v novém zaměstnání vypadat jako neseriózní holkař. Když se potkáte někde jinde, bude třeba reagovat úplně jinak. Nenabízí vaše firma zaměstnancům třeba permanentky do posilovny? "Náhodné" setkání byste mohla zinscenovat právě tam. V úvahu připadají také různé teambuldingové akce nebo firemní večírky, ačkoliv alkoholem podpořené korporátní veselí nebývá vždycky úplně spontánní.

Především si myslím, že byste se měla pokusit se s ním setkat mimo vaše pracoviště.

Na závěr pro Vás mám historku ze života, která by vás (doufám) mohla povzbudit. Jeden můj spolužák začal na vysoké škole chodit s dívkou, ze které je dnes poměrně známá herečka. Tehdy ovšem nebyla ani slavná, ani úspěšná, ani nijak zvlášť krásná. A jak se dali dohromady? Dotyčná slečna za ním prostě přišla a řekla mu, že ho miluje. Její odvaha a upřímnost na něj udělaly takový dojem, že její lásku opětoval...

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Zajímavosti o manželství v USA

Hloupé zákony o manželství

V Michiganu by se chtěla rozvádět málokterá žena – musela by totiž vyjít na ulici nahá. Nejen tento, ale i další hloupé zákony, najdete v řadě…

Akční letáky