Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jsem zamilovaná, ale on to neví. Mám mu to říct?

Udělejte první krok.

Milá Jitko,

pokusím se reagovat na Vaši otázku „zažily jste něco podobného?“, třebaže podle toho tvrdého y v koncovce slovesa soudím, že nesměřovala ke mně. Nuže – každý něco podobného zažil a na pohlaví v tomhle případě vůbec nezáleží: někdo se vám líbí, možná máte silný pocit, že dokonce víc než jenom líbí, ale nedokážete zařídit, aby oboustranně „přeskočila chemie“, a pak se užíráte zoufalstvím, že brzy bude v tahu další životní příležitost.

Máte pravdu, že v dnešním světě „padá jedna tradice za druhou“. A ať se Vám to líbí, nebo ne, nemůžete se spolehnout na to, že budete dobývána tím, kým chcete. V jiné věci totiž pravdu tak úplně nemáte – nevím, jak jste přišla na to, že muži mají geneticky danou nevyčerpatelnou sílu riskovat, že dostanou košem, takže to můžou u žen neúnavně zkoušet znovu a znovu. Znám spoustu mužů, kteří v tomhle ohledu dávno hodili flintu do žita a po sérii marných pokusů se z neúspěšných lovců stali docela úspěšní mrchožrouti, kteří berou, co jim přijde pod ruku, ale taky se k tomu pak jako k mršině chovají. Někdy jsou na vině oni sami, někdy ale prostě měli strašnou smůlu, že několikrát po sobě narazili na onen zlořečený typ žen, které se tak dlouho nechají obletovat s výmluvami, že ještě „nepřeskočila chemie“, až ta chemie nadobro vyprchá.

A ať se Vám to líbí, nebo ne, nemůžete se spolehnout na to, že budete dobývána tím, kým chcete.

Já si, milá Jitko, myslím, že byste měla jít budoucnosti vstříc a udělat ten první krok sama. Je možné, že skutečně nejste jeho typ a dostanete košem, což je sice nepříjemné, ale když se na to dívám kolem a kolem, přežít se to dá. Nemyslete si, že muži jsou v tomhle ohledu méně zranitelní – být odmítnut, to dokáže rozhodit každého. Jestli vás ovšem nějaké vyšší cíle vedou k přesvědčení, že nesmíte mršit pradávné genderové ustrojení lidské rasy, tak po svém idolovi nevyjíždějte. Může vás hřát, že jste přispěla k záchraně světa.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Zajímavosti o manželství v USA

Hloupé zákony o manželství

V Michiganu by se chtěla rozvádět málokterá žena – musela by totiž vyjít na ulici nahá. Nejen tento, ale i další hloupé zákony, najdete v řadě…

Akční letáky