Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jsem na mateřské a bojím se, že z toho zblbnu!

Vydržte! Chce to jen pevné nervy.

Darja Nečasová
Darja NečasováDvaatřicetiletá nezávislá novinářka, která má muže a dvě malé dcerky. Stará se také o rodinného rotvajlera, pokud jí zbyde trochu volna, ráda plete a háčkuje.

5:30 Váš osmnáctiměsíční andílek se s kňouráním probouzí. Vrazíte mu do ruček lahvičku s mlékem a snažíte se ještě na chvilku zamhouřit oka.

5:45 Váš osmnáctiměsíční andílek se probouzí definitivně. Vezmete si ho do kuchyně a zatímco vaříte čaj, přemítáte o možných následcích dlouhodobé spánkové deprivace.

7:15 Vás osmnáctiměsíční andílek (říkejme mu třeba Hugo) v nestřežené chvíli rozpatlal jogurt po stole, po židli, po podlaze, po sobě i po ještě nepřečtených novinách. Zvesela ho pokáráte a uklidíte to.

8:30 Zatímco Hugo se dívá na Kouzelnou školku, otíráte z novin vrstvu jogurtu a snažíte se pod ní rozluštit politické komentáře.

9:30 Volá kamarádka, se kterou jste už dávno nemluvila. Po chvíli zjišťujete, že marně hledáte jiná témata ke konverzaci než Hugovy první krůčky, Hugova první slůvka, Hugův kašlík a Hugovy prdíky.Zatímco spolu hovoříte, Hugo rozpatlal přesnídávku, kterou dostal k svačině, po stole, po židli, po podlaze i po svém dosud čistém oblečení. Mírně zvýšeným hlasem ho pokáráte a uklidíte to.

9:45 Zatímco se oblékáte, Hugo hledá, co by ještě rozpatlal. Najde zubní pastu. Zaječíte na něj… a uklidíte to.

10:15 Cestou na nákup potkáte kolegyni z práce, kterou jste před rokem a půl opustila. Rozplývá se nad Hugem. Vy myslíte na to, že jste si neměla brát tu mikinu, zapatlanou od zubní pasty, přesnídávky a jogurtu. Její historky z kanceláře vám znějí jako sci-fi z Marsu. 

Použil nové slůvko: ble. Komentuje jím jídlo, které jste mu uvařila.

10: 20 Během nákupu v supermarketu se chce Hugovi čůrat. Vozík s nákupem musíte nechat stát mezi regály a honem vyběhnete na ulici. Stihnete to jen tak tak.

12:15 Společně s Hugem obědváte. Použil nové slůvko: ble. Komentuje jím jídlo, které jste mu uvařila.

13:00 Zatímco Hugo spí, myslíte na to, že byste si měla opakovat anglická slovíčka. Ale jste tak vyčerpaná, že zapnete televizi a zíráte na telenovelu.

15:00 Společně s Hugem navštívíte mateřský klub. Chodíte dokola v rytmu bubínku a nacvičujete Kolo kolo mlýnský. Posléze nad kafíčkem ostatní maminky vzrušeně diskutují o výhodách nošení dětí v šátku a o tom, zda je vhodné kojit až do dvou let. Připadáte si jako špatná matka.

18:00 Manžel se vrací z práce. Vyprávíte mu, že Hugo použil nové slůvko. Líčíte historku ze supermarketu. Máte pocit, že manžel vaše adrenalinové zážitky dostatečně neocenil.

20:00 Snažíte se Huga uvrhnout do postýlky, ale ještě se mu nechce.

21:15 Hugo konečně usnul. Rozhodujete se, jestli si budete číst, povídat s manželem nebo se dívat na televizi, ale chce se vám jedno jediné: Spát.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky