Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hrozí vám závislost na partnerovi?

Zdroj: Profimedia.cz

Závislost na partnerovi je nebezpečná. Udělá z vás loutku, která skáče, jak on píská. A pak vás možná vymění. Kdy se jedná o lásku a kdy o závislost? Čtěte dál...

Některé ženy se nemají dost rády takové, jaké jsou. Bojí se prosadit i vystupovat samy za sebe. Myslí si, že by je pak partner neměl rád. A tak dělají všechno proto, aby mu vyšly vstříc. Chodí partner rád do večerních podniků? Pak se nalíčí, sexy oblečou a nazují boty na jehlách, aby s ním mohly vyrazit a tvářit se, že je to baví. Ve skutečnosti jsou ale typem domácím, nejlíp jim je doma s knížkou, v tlustých ponožkách a ve flanelovém pyžamu...

Není to už moc?

Nastat však může i pravý opak. Mnohé dívky jsou velmi společenské a milují posezení s kamarádkami. Jenže partner je nesnáší. Chce, aby raději byla doma, a dělala mu teplé večeře. Miluje ho, a tak odřekne dlouholetým kamarádkám. Poprvé, podruhé, potřetí… až ji přestanou zvát. Pak mu začne vadit její práce. Nebylo by jí lépe doma? Peněz mají dost, a on je tak rád, když na něj někdo čeká… Dá výpověď, co by pro něj neudělala. Jenže, není to už moc?

Zdroj: Profimedia.cz

Podřídí se a on odejde

Dělala všechno, co mu na očích viděla. Vzdala se všeho, až jí zůstal jenom on. On jako středobod jejího vesmíru. Jak to, že není šťastný? Vždyť mu všechno obětovala. A najednou je mu zatěžko být s ní doma. Odchází a jí s sebou nebere. Vůbec si jí neváží, ne víc než dobré hospodyně. Domáhá se vysvětlení, co že to dělá špatně. Polepší se. On jen znechuceně protočí oči a odstrčí ji. Odejde pryč a jí se zhroutí svět.

Zůstaňte svá, jinak to nejde

Tam, kde se jeden z partnerů začne přizpůsobovat tomu druhému, navzdory svým přáním, touhám a povaze, nastává problém. Dotyčný tak činí ze strachu, aby nezůstal sám, z touhy zavděčit se partnerovi, a tím si ho udržet. Poměr sil je nevyrovnaný, jeden z dvojice je zřetelně slabší a jen svatý by toho nevyužil. Postupně dochází k tomu, že se slabší z partnerů chová a cítí jako oběť. Silnější potom převezme roli vládce a tyrana, nebo rovnou za srdceryvných scén vyklízí pole. Mnoho žen pak končí v ordinaci psychologa, který jim pomáhá nalézt ztracenou sebedůvěru.

Zdroj: Profimedia.cz

Kafe.cz radí:

Jak poznáte, že jste adeptkou na partnerskou závislost?

1. Omlouváte jeho chyby

Podle serveru Mineralfit.cz věříte, že on zná všechno nejlépe a pokud vám něco vyčítá, tak jen a jen pro vaše dobro. Příčiny jeho nevhodného chování hledáte u sebe.

2. Přizpůsobujete se

Protože každé jeho slovo považujete za svaté, řídíte se jím. Přizpůsobujete se jeho nárokům. Čím více se však přizpůsobuje, tím větší jeho nároky jsou. Neustále vás zesměšňuje a ponižuje. Jste schopna vzdát se kvůli němu všeho: přátel, koníčků i zájmů. Máte panickou hrůzu z rozchodu. Věříte, že kdyby vás opustil, váš život by nestál za nic. Strach z možné samoty vás provází každým dnem.

Zdroj: Profimedia.cz

3. Neumíte žít sama za sebe

Raději se zabýváte problémy druhých než svými vlastními.

4. Máte strach ze změny

Máte potřebu jistoty a stability a bojíte se změn. Z nečekaných zvratů máte stres a deprese.

5. Jste nesamostatná

Bojíte se riskovat nebo rozhodovat sama za sebe. Potřebujete někoho, kdo by rozhodoval za vás.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU