Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hloupé zákony o manželství

Zajímavosti o manželství v USA
Zajímavosti o manželství v USA
Zdroj: Profimedia.cz

V Michiganu by se chtěla rozvádět málokterá žena – musela by totiž vyjít na ulici nahá. Nejen tento, ale i další hloupé zákony, najdete v řadě amerických států.

Naštěstí jen na papíře. Ovšem kdoví, zda někdo nezačne trvat na jejich dodržování. V Americe je totiž možné všechno.

Colorado, Missouri

V těchto dvou zemích jsou sňatky poměrně bezpečnou aktivitou. Jenže také poměrně nudnou. Je tu totiž přísně zakázáno házet na svatebčany rýži.

Zajímavost: V Coloradu se nacházejí slavné Skalnaté hory známé z kovbojek.

Connecticut

V Hartfordu, hlavním městě státu Connecticut, je v právním kodexu zakotveno to, že chlap v neděli nesmí líbat vlastní manželku. Důvod je nám neznámý.

Zajímavost: Ve státě Connecticut sídlí slavná Yaleova univerzita, kterou vystudoval třeba Bill Clinton i jeho manželka.

Florida

Dávní zákonodárci na Floridě měli zřejmě špatnou zkušenost s manželkami. Uzákonili totiž, že ať je žena jakkoliv rozlícená, nemá právo rozbít více než tři talíře.

Zajímavost: Symbolem státu, jehož název Florida ve španělštině znamená květinový, je pelikán.

Idaho

Zákony v Idahu kdysi nejspíše tvořily ženy. Manželka má totiž podle dávno nepoužívané legislativy právo vyčinit manželovi na veřejnosti. A když se kvůli tomu shromáždí dav, dostane muž navíc ještě pokutu.

Zajímavost: Zdejší vodopád Shoshone Falls je hlubší než Niagarské vodopády.

Jižní Karolína

V Jižní Karolíně pozor na sliby! Pokud tu muž starší 16 let slíbí svobodné ženě manželství, a přitom už dopředu ví, že si ji nikdy nevezme, dopouští se vážného přestupku.

Zajímavost: Metropolí Jižní Karolíny je Columbia. Jméno města je odvozeno od jména Kryštofa Kolumba.

Manželství, Rozvod, Nahá žena Manželství, Rozvod, Nahá žena Zdroj: Profimedia.cz

Kalifornie

Ajajaj, v Kalifornii by asi žádná z nás bydlet nechtěla – tedy pokud by muži dogmaticky lpěli na starých pravidlech. Pokud tu totiž po úklidu nevyvaříte prachovku, může vás manžel nechat zavřít.

Zajímavost: V Kalifornii se nachází Hollywood, Los Angeles i Silicon Valley – centrum elektronického průmyslu.

Kentucky

Dvakrát, pardon třikrát, do stejné řeky nevstoupíš – toto pravidlo platí v Kentucky. Žena si tu nesmí vzít stejného muže více než třikrát.

Zajímavost: Kentucky je zemí bourbonu, existuje tu dokonce turistická Bourbonová stezka. K nejznámějším palírnám patří Jim Beam.

Michigan

V Michiganu se ženám z manželství neutíkalo snadno. Papírově tu totiž stále platí pravidlo, že žena, která chce opustit manžela, musí vyjít na ulici zcela nahá. Veškeré její šatstvo totiž patří právě manželovi.

Zajímavost: Michigan se proslavil tím, že se stal místem zrození automobilového průmyslu. I nyní jde o důležité průmyslové odvětví (Daimler-Chrysler, General Motors a Ford).

Tennessee

Tak to prrr, v Tennessee se pánové rozváděli velmi snadno. Stačilo, když manželce ponechali 4,54 kg sušených fazolí, 2,27 kg sušených jablek, kus masa a vlnu na oblečení. Pak je ihned rozvedli.

Zajímavost: Nashville, hlavní město Tennessee, proslulo jako centrum hudebního průmyslu. Působil tu třeba slavný country zpěvák Johnny Cash.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Chcete jít na rande? Poradíme vám, jak svádět muže

Fígle žen na muže

Připoutat k sobě muže, který se k bydlení s vámi moc nemá, není až tak těžké – tedy pokud zvolíte správnou taktiku.

Akční letáky