Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hana (26): Přítel si myslí, že jsem hloupá a nestydí se mne ponižovat

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Většina mužů nemá příliš ráda inteligentní ženy – alespoň jako své partnerky. Víc než 60 % se jich dokonce bojí, a tak se za každou cenu snaží ženu přesvědčit, že je hloupá… Aspoň tedy někteří. Hana o tom ví své, její přítel ji totálně podceňuje!

Život s psychopatem není samozřejmě jednoduchý, více se dočtete v galerii.

„Jsem přírodní blondýna, ale to přece neznamená, že jsem hloupá. Jenže mám pocit, že si to o mně všichni myslí. A dokonce i můj přítel! Vůbec se se mnou neporadí, neptá se mě na názor, vše raděj probere s kamarády u piva. Připadám si, že mě má jen do postele,“ stěžuje si Hana (26). Když se zeptáte ženy, jaký by měl být ideální muž, většinou uslyšíte odpovědi typu »krásný, chytrý, inteligentní«. Když se ale zeptáte mužů, jen málokterý řekne, že by si přál inteligentní ženu. Od pradávna se považují za pány tvorstva a méně chytrá partnerka jim zaručí, že nad ní vždy budou mít převahu, budou ji moct poučovat a radit, zkrátka budou se cítit na výši. Naopak vedle inteligentní ženy by se mohli cítit ponížení. To je jeden z důvodů, proč příliš chytré ženy spousta mužů nevyhledává…

Podle nedávného amerického průzkumu si jen 4,6 % žen myslí, že muži mají rády ženy inteligentní. 62,2 % dotázaných je pak přesvědčeno, že se muži inteligentních zástupkyň něžného pohlaví dokonce bojí! Švýcarští vědci ale přišli se zcela opačným zjištěním. Podle nich má být ideální manželka nejen o pět let mladší, ale hlavně o čtvrtinu inteligentnější než muž. Co si o tom pánové myslí, se ale pro jistotu nikdo neptal.

„Nemám vystudované žádné školy, ale nemyslím si, že jsem hloupá. Můj přítel mi ale neustále říká, že ano. Je vysokoškolák, ředitel firmy, a chytrost po mně prý nechce. Jen abych dobře vypadala, doma měla uklizeno a byla mu po ruce v posteli. Když se ho na cokoli zeptám, odvětí mi, že bych tomu stejně nerozuměla. Mrzí mě to, připadám si, že pro něj nic neznamenám,“ stěžuje si v e-mailu dále Hana.

Muži jsou od přírody ješitní a mají rádi, když k nim někdo vzhlíží. Většina z nich s partnerkou ráda manipuluje a má navrch. A tak není výjimkou, že se muži mermomocí snaží ženě vsugerovat, že je to ona, kdo je z nich dvou tím hloupějším. „Partner mi také často nadává, že jsem hloupá. Prý ničemu nerozumím, mám sedět doma, mlčet a do ničeho se mu neplést. Vím, že má vyšší vzdělání a víc vydělává, ale já přece nejsem tak hloupá, jak mi říká! Hrozně mě to mrzí a často brečím. Mnohdy už si hloupá i připadám, zvláště proto, že s ním pořád jsem. Ale asi ho stále miluju,“ vypráví Hana a ptá se: „Je to normální, že si to můj muž myslí, nebo bych to měla začít nějak řešit? Poraďte mi!“

KAFE.cz zjistilo:

  • Průměrné IQ je u obou pohlaví stejné. Ženy se obecně více pohybují kolem průměru, kdežto u mužů jsou větší výkyvy.
  • Podle průzkumů nejsou muži chytřejší, jsou jen sebevědomější. Inteligentní ženy si méně věří a rychleji se vzdávají.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky