Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Gesta, která ničí váš vztah

Znáte gesta, která možná ničí právě váš vztah? Zjistěte to!
Znáte gesta, která možná ničí právě váš vztah? Zjistěte to!
Zdroj: Isifa.com

Jste zamilované, půl roku všechno klape, možná i rok žijete mimo realitu, ale pak sundáte růžové brýle a přijdou situace, které nám znepříjemňují život – hádky, urážení se, neporozumění. Život je příliš krátký, ale přesto se nevzdáváme gest, která vztah zadupávají do země. Která to jsou a jak se jim vyhnout?

Diskutujte: Patří některý z těchto projevů do vašeho partnerského repertoáru?

Mohlo by vás také zajímat: Z těchto důvodů sex raději neprovozujte

Partnerský vztah bývá o lásce, sounáležitosti, kompromisech a měl by pro nás být příjemný každý den. Na vztahu je potřeba neustále pracovat, posouvat jej dál a dál, budovat si se svou polovičkou blízký vztah. I lásce se musíme učit, zkrášlovat ji a opečovávat. Jenže s postupem času, když do vztahu přichází stereotyp a my zjišťujeme, že láska a kvalita nepřijde jen tak sama od sebe, jak nám to ukazují romantické filmy, objevují se gesta, kterými chceme za každou cenu dosáhnout svého, a ty pomalu, ale jistě podrývají pouto mezi dvěma lidmi.

  • Podle kouče Aleše Kaliny (www.mujvztah.cz) existuje 10 nejběžnějších gest, která mají kořeny již v našem dětství.

Zdroj: Isifa.com

10 gest, které je lepší zapomenout:

1. Urážení se: určitě to znáte…něco se vám nelíbí, nesouhlasíte s tím a místo řešení se nafouknete. Stejně tak jako v dětství, když si malé dítě vymůže to, co chce.

2. Mlčení: možná si to pamatujete ještě jako malé holky, stejně jako já – mlčením řešila naše spory i moje máma, a tím mě vytrestala více než otec, který si mohl hlas vykřičet. Máte-li stejnou zkušenost, může vás potkat to samé, jen aplikované na vztah – mlčení prostě uplatníte na svého milovaného.

3. Sexuální odmítání: „Když to neuděláš, nebudu s tebou spát“ – třeba moje kamarádka tento typ vydírání používá často a mnohdy se jí daří „vyabstinovat“ to, co chce. A i když se to zdá nemožné, i toto odmítání pochází z dětství. Nebo si snad nepamatujete, když vám rodiče zakázali za špatnou známku televizi nebo lízátko?

Zdroj: Isifa.com

4. Vyčítání: většinou povedené gesto, díky kterému dosáhnete svého, ale dosažení cíle je v tomto případě pouze chvilkové a navíc vzbuzuje negativní emoce, které se tak mohou promítnout i do vztahu.

5. Naschvály: ve vztahu neplatí pravidlo „oko za oko, zub za zub“ a i když se nám to zdá jako dobrý nápad, oplata nás uspokojí pouze na krátkou dobu a nakonec nás samotné to bolí víc než toho, komu byl naschvál určený.

6. Jed: slova mají sílu, umí potěšit, ale i ranit. Když se taková situace stane jednou, dvakrát ve vztahu, dá se to ještě pochopit, ale jedovaté křičení a urážení za cílem dosáhnout svého vztahu rozhodně neprospívá.

Zdroj: Isifa.com

7. Hysterie: nelíbí se vám, že partner nesundává prkénko, že neutáhl ještě kapající kohoutky, že nevynesl odpadky, že není doma, prostě štve vás úplně všechno a řešíte to hysterickým řevem a vyčítáním, co a jak je špatně a co všechno podle vás je jeho chyba? Pak to rychle zastavte. Hysterické výlevy patří mezi ta nejhorší gesta. Navíc stanou-li se na veřejnosti. Pak si můžete být téměř jistá, že o toho svého chlapa přijdete.

8. Připomínání chyb: většinou je to něco, co známe všechny z domova a co jsme tvrdily, že nikdy nebudeme v dospělosti dělat. A přesto to nakonec aplikujeme ve vlastním vztahu. Když už nevíme kam, nemáme příliš argumentů, vytahujeme dávno zapomenuté věci, na kterých chlapa většinou utáhneme. Jenže, pomalinku a polehoučku tím ničíme vztah.

Zdroj: Isifa.com

9. Vztek: dupání do země, válení se po zemi, mlácení ručičkama do stolu – situace, které provázely naše dětství, abychom dostaly to, co jsme chtěly. A ne málo se vztek objevuje i v našich ložnicích, jen v mírnější podobě.

10. Uprošování: když nevyjde vyhrožování, urážení se, vztek ani hysterie, zkusí to žena nakonec jako mlýnek s prosbami…a většinou dosáhne svého. Jenže na jak dlouho?

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky