Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Fakta o polibcích

Fakta o polibcích
Fakta o polibcích
Zdroj: Thinsktock

Polibek – moment, kdy se zastaví čas a mozek je zaplaven štěstím, hvězdičky na nebi se zatetelí a na zem spadne zlatý prach. Dost bylo romantických řečí, polibek je někdy pěkná fuška. S následujícími radami jej ale hravě zvládnete.

Polibek musí být především se správnou osobou na správném místě. Chce to také rozhodnost a moment překvapení. Když už dojde na sblížení rtů, perfektní polibek by měl zahrnovat – jemné kousnutí, jemné sání, propletení jazyků a opatrný pohyb s nimi. Tempo polibku by se mělo měnit. A hlavně: Nezapomínejte nikdy polibek vracet!

Umíte líbat? Otestujte se!

Co když partner líbat neumí?

A co když se líbáte s někým, kdo nemá zrovna vytříbenou techniku? Co když vám líbání s ním připomíná pořádně nacucanou houbu a jeho jazyk cítíte až v krku? Problém je v tom, že vy možná tančíte vášnivé tango, zatímco váš partner zůstal u tanečku na školní besídce. Verbální snaha o nápravu k ničemu nevede, a tak nezbývá, než mu správný polibek názorně předvést. A můžete jej i trénovat speciálním cvičením!

Jak trénovat jazyk a rty?

Abyste byla stále ve formě, je zapotřebí rty a jazyk trénovat. Jak? Zkuste následující cvičení.

1. Posílení rtů

Našpulte rty, vraťte je do normální polohy, opět je našpulte. Vše opakujte dvacetkrát.

2. Obličejové svaly

Úsměv, normální stav, zamračení, normální stav, zamračení, znovu úsměv. Zkuste vše opakovat padesátkrát. Jen to proboha nezkoušejte na veřejném místě, někdo by mohl objednat taxíka z Bohnic.

3. Orální odvaha

Našpulte rty a zamumlejte: „Hmmmm“ tak, abyste cítila vibrace. Do rtů bude proudit více krve, čímž budou citlivější. Cvik vydržte alespoň dvě minuty.

Zdroj: Thinsktock

Líbání ve světě

Líbání je univerzální řečí lásky. Ale ne všude! Tak například Eskymáci či Polynésané upustili od líbání a na důkaz lásky třou o sebe nosy. Nejméně ze všech se líbají Japonci, zatímco Indové se stydí líbat na veřejnosti. Až doteď bylo líbání žen ze Středního Východu považováno za naprosto asexuální. Podle antropologů některé finské kmeny považovaly líbání za neslušné a Číňanům se pozorování líbající dvojice zdálo dokonce odporné.

Podle nejnovějších průzkumů líbání považuje za naprostou zbytečnost až 10 procent populace.

  • Je dobré mít na paměti, že polibek ve Francii zůstává polibkem francouzským bez ohledu na to, zda se spojí jazyky, či nikoliv.
  • Němci mají pro líbání třicet různých výrazů.
  • Ve Skotsku se mějte na pozoru před polibkem z Glasgow, není to nic příjemného, ale naopak rána do hlavy.
  • V Americe abyste zase na vše měla povolení, jinak vás obviní z harašení. A proto si nechejte raději od partnera podepsat, že můžete prsty sjíždět po jeho tváři, že jej můžete držet za ruku, že se jej můžete dotýkat rty…
  • Naopak rovnou k věci jdou Italové. Ti líbají dokonce tak obratně, že se při polibku jedním okem dívají na vás, zatímco druhým zkoumají výstřih servírky.

Zdroj: Thinsktock

Fakta o polibku

  • Středně vášnivým polibkem se dá spálit za minut 26 kalorií.
  • Průměrný člověk stráví dva týdny života v objetí.
  • Při líbání zapojujete až 29 obličejových svalů, je to tudíž skvělá kúra proti vráskám.
  • Při líbání si s partnerem vyměňujete tuky, minerály, soli a proteiny. Výměnou získáváte protilátky, čímž posilujete imunitní systém.
  • Líbáním se do mozku uvolňují stejné látky, jako při provozování adrenalinových sportů.

 

 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky