EROTOGENNÍ ZÓNY: GENITÁLIE, oblast ANÁLU, nebo ÚSTA určují, jaká jste milenka!

Narcistická, nutkavá a samozřejmě erotická, to jsou základní typy žen podle lékaře a psychiatra Sigmunda Freuda. Toto rozdělení žen vytvořil v rámci teorie psychosexuálních typů. Co myslíte, do které skupiny byste patřila vy. Odpovězte se dříve, než se začtete do článku, třeba nakonec zjistíte, že je vše úplně jinak...

Freudova teorie psychosexuálních typů je založena na známých fázích sexuálního vývoje jedince. Podle Freuda je o našem vztahu k sexu i k lásce a našem sexuálním typu rozhodnuto, už když dosáhneme tří let. V tento moment si totiž dítě prošlo všemi třemi fázemi. První z nich je orální (mezi třetím a čtvrtým měsícem života), druhá anální (kolem jednoho roku) a třetí genitální (před dovršením tří let). Pokud v některé této fázi dojde k narušení vývoje, dítě prožije něco traumatizujícího, dojde k zablokování v určitém momentu vývoje, což ovlivní jeho sexualitu.

Jak už bylo řečení, typy jsou tři, ovšem ty jsou základní, existují ještě další tři, které vznikají kombinací základních typů.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek