Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Erotika před 100 lety: O jakých ženách snili naši pradědové?

Erotika na přelomu století
Erotika na přelomu století
Zdroj: Profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (15)

Pozorně si prohlédněte naši fotogalerii. Z dnešního pohledu většině dam z dobových fotografií do ideálu chybí opravdu hodně. Je to však důležité? Opravdu ženská krása spočívá pouze v dokonalosti proporcí?

Tyto staré fotografie vás přenesou do neklidné doby plné důležitých společenských změn. Počátek dvacátého století se nese ve znamení velkého technologického rozvoje, nadvládu secese postupně přebírají nové moderní směry a mění se i postavení ženy ve společnosti. O jakých dámách snili vojáci v zákopech druhé světové války a jaké obdivovali ctihodní pánové v tenkrát tak populárních kabaretech?


Zdroj: Profimedia.cz

Ochlupení ani celulitidu nikdo nevnímal jako estetický problém. Módní byla ženskost v jakýchkoli podobách. Za krásné bylo považováno štíhlé dívčí mladistvé tělo s nevýraznými ňadry i  kypré ženské zralé tvary. Neexistovala šablona typu 90 – 60 – 90. Atraktivní žena měla světlou pleť, jemný obličej, hluboké oči, husté dlouhé vlasy. Na barvě příliš nezáleželo. Kult blondýn se do módy dostal až o něco později.


Co si myslíte o těchto  fotografiích? Vnímáte kouzlo starých časů a připadají vám ženy na nich přitažlivé, nebo vidíte jen zašlé fotky a dámy, které nevzbuzují touhy, ale maximálně úsměv? Napište nám, váš názor nás zajímá!

 

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky