Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dlouhodobý vztah: Vymaňte se ze stereotypu!

Zdroj: Profimedia.cz

Poslední dobou je neustále v práci, a když na sebe máte o víkendu konečně čas, tak chce, abyste s ním jela na ryby. Přijde vám, že pro něj už moc neznamenáte? Nejste sama! Za vším ale stojí stereotyp.

Na začátku vztahu jste se neustále objímali a líbali. Společné večery – to byla pohádka. Vždycky jste si měli o čem povídat. Teď ale přijde z práce, dá vám letmou pusu a jde k počítači dělat něco, čemu nerozumíte a ani rozumět nechcete. Když se večer natáhnete, přehodí přes vás ruku a usne. Je to vůbec ještě láska? Má vás ještě vůbec rád? Možná vám tyto myšlenky běží hlavou častěji, než byste chtěla… Samozřejmě, že vás má rád! Musíte si ale uvědomit, že skutečný život je o něčem jiném než o láskách, jaké znáte z románů. Po určité době vztahu je třeba počítat s příchodem určitého stereotypu. Proto je třeba jej osvěžit. Novými přáteli, novými způsoby milování nebo neplánovanými akcemi…

Tip Kafe.cz Noc mimo domov

Psychologové často doporučí oživit vztah tím, že strávíte noc mimo domov. Tedy nikoli každý sám, ale společně. Odjeďte někam na výlet a zařiďte si nocleh v malém romantickém, hotýlku. Nenechejte se rušit a užívejte si jen sami sebe. Zajděte si společně do vířivky a uvolněte se. Uvidíte, že váš vztah pookřeje…

Zdroj: Profimedia.cz

Vymaňte se ze stereotypu!

Stereotyp v partnerském životě dokáže napáchat mnoho škody. Partner, který se ve vztahu nudí, začne obvykle dříve nebo později hledat zpestření jinde. To nemusí být nutně v jiném vztahu, ale zdrojem zábavy se může stát třeba kasino. Pokud žijete v dlouhodobém vztahu, doporučujeme vám občas se vymanit ze stereotypu. Ale jak? Taková romantická večeře při svíčkách nebo striptýz u příležitosti partnerových narozenin je dobrá věc. Ale je jaksi očekávaná. Nejlepší překvapení vznikají jen tak. Třeba dvacátého ledna. Žádné narozeniny. Žádné Vánoce. Žádný Valentýn. Prostě oživení vašeho vztahu, právě když se vám zachce. Romantickou večeři nemusíte připravovat pouze při zvláštních příležitostech, kdy se s ní počítá. Ozvláštnit si přeci můžete jakýkoliv všední den. A právě tím narušíte každodenní stereotyp…

Tip Kafe.cz: Láska prochází žaludkem

O tom, že láska prochází žaludkem, není pochyb. Najděte si proto nějaký originální recept a připravte partnerovi večeři, jakou by nečekal. Třeba nějakou exotickou specialitu. Ozdobte stůl, zapalte svíčky a udělejte si romantický večer. Jen tak, bez důvodu. Uvidíte, že to vaše partnera vytrhne z denního stereotypu a odtrhne i od sledování obrazovky.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Sexy tipy

Skvělou inspirací, jak okořenit svůj milostný život a tím se vymanit ze stereotypu, může být kniha s názvem Sexy tipy. Kouzelná krabička přináší 1001 nápadů, jak rozvinout, případně okořenit vaše intimní hrátky. Vedle miniknížky v rozsahu 270 stran vám k tomu mj. pomohou odvážné kostky a 12 karet s návrhy poloh. Sex můžete stále zlepšovat a nikdy není pozdě vyzkoušet něco nového.

Cena: 199 Kč (dobrovsky.cz)

Dlouhý vztah chce toleranci

Pokud spolu zatím nebydlíte, tak je vše zcela jiné. Onen pocit velké lásky je tu téměř neustále. To je logické – jste si vzácní. Avšak lidé, kteří spolu žijí, musejí být k sobě mnohem více tolerantní. Jste spolu i ve chvílích, kdy se necítíte dobře. Partner vás vidí v nedbalkách i s neumytými vlasy. Vy jeho potkáte unaveného z práce a nevyspalého, protože ho třeba bolely zuby. Kromě těch dobrých vlastností vzájemně poznáváte i ty horší. Předtím vám byly vzácné chvilky, když jste byli spolu. Teď jsou vám vzácné chvilky, kdy jste sami. Člověk si potřebuje od druhého odpočinout. To ale neznamená, že nemá druhého rád. Je dobré, když máte dostatek společných koníčků, které vás z každodenního stereotypu bezpečně vymaní. A pokud nemáte, najděte si je. Vyrazte na bowling nebo squash.

Zdroj: Profimedia.cz

Problém? Málo komunikace!

Psychologové se shodují na tom, že jedním z hlavních problémů v partnerských vztazích je nedostatečná komunikace. Pokud máte pocit, že váš vztah uvadá, neměla byste to jen smutně sledovat a melancholicky vzpomínat na to, jaké to bylo předtím, ale včas si o vašich pocitech promluvit s partnerem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU