Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dělám TO s kolegou – ve snu!

Zdroj: profimedia.cz

Obsah našich snů sotva vědomě ovlivníme. Nemůžeme se tedy divit, že se nám občas zdají šokující erotické sny...

Jsou sny, ve kterých se nám zdá i o milování s cizími lidmi, nebo za nejrůznějších podivných okolností banalitou, nebo má cenu se jimi zabývat? To, co se nám zdá, je vždy výplodem našeho vlastního mozku, který zpracovává v noci veškeré informace. Samozřejmě i ty, které jsou hluboko ukryté v našem podvědomí, nebo takové, kterým jsme vůbec nevěnovali pozornost.

Co najdeme ve snech

Sny tedy částečně odráží to, co se v našem nitru odehrává a my si to možná ani nepřipouštíme. I proto může být ve snech obsažen klíč například k odhalení příčin nefungujícího intimního života. Sny si ale hrají s informacemi po svém, takže na druhou stranu nemá smysl jejich symboliku přeceňovat. Protože mají úzkou vazbu na naši psychiku, není tak důležité, o čem se nám zdálo, jako spíše naše pocity ve snu.

Divoký sex bez ochrany

Právě od toho, jak jsme danou skutečnost, o které se nám zdálo, vnímali, by se měla odvíjet i interpretace snu. Zdálo se vám například o divokém sexu bez ochrany s cizím mužem? Zdaleka to nemusí vypovídat o vaší obavě z nechráněného sexu, pohlavních nemocí nebo otěhotnění. Namísto toho může odhalit vaši obavu z rychlého vývoje situace – najednou zjišťujete, že jste se vrhla do vztahu a nemáte žádná zadní vrátka.

Stejný sen má víc výkladů

Ten stejný sen je ale možné vyložit i zcela odlišně jako touhu po novém dobrodružství, sex s cizincem představuje něco nebezpečného, o čem víte, že je rizikové, přesto máte chuť se do toho vrhnout. Co pro vás daný sen znamená, se odvíjí právě od vašich pocitů.

Erotický sen? Nejde o sex!

Erotické sny u žen často nevyjadřují jen touhu po sexu. Většinou jsou spíše odrazem pocitů než sexuální touhy. Sny, ve kterých jste partnerovi nevěrná, nebo on vám, jistě mohou vzbuzovat vaši obavu. Nemusí ale nutně znamenat, že byste si ve skrytu duše přála milovat se s jiným. Upozornit ale mohou na určité citové oddálení se od partnera.

Kniha Sexuální sny

Tip Kafe.cz

Sexuální sny

Chcete o sexuálních snech vědět víc? Pak si přečtete tuto knihu. Autorka na základě zkušeností z Výzkumného střediska snů v Kalifornii i soukromé praxe vyvinula metodu interpretace snových vizí, která ukazuje, že sexuálně laděné sny mohou vést k odhalení mnoha emocionálních i sexuálních konfliktů v člověku.

Cena: 137 Kč (abcknihy.sk)

Sex a igelit na hlavě

Pokud váš vztah prochází krizí a vy máte pocit, že i v sexu už vyhasla jiskra, zkuste se zamyslet nad svými sny. V jakých rolích vystupuje váš partner ve snu? Jaké pocity jste během snu měla? Nejde o žádnou magii. Jen si uvědomujete díky snům to, co vlastně víte, jen si to nepřipouštíte. Mirce se opakoval sen o jejím příteli, který ji po každém milování dal na hlavu igelitový sáček a snažil se ji zadusit. Pokaždé se probouzela s divným pocitem. Co to znamená?

Sen versus realita

Mirčin sen nemusí ani v nejmenším znamenat, že by se bála nebezpečí ze strany svého přítele. Rozluštit jej jí pomohlo krátké zamyšlení. Nejdříve se pokusila identifikovat své pocity během snu. Vůbec jí nepřišlo zvláštní, že ji po každém sexu přítel dusí. Právě naopak – vnímala to jako přirozenou věc a nebránila se. Mirka se snažila konfrontovat svůj opakující se sen a reálný vztah. Nakonec dospěla k závěru, že má se svým přítelem vlastně pocit, jako by v ní nehledal partnerku, ale podstatná pro něj byla spíš jistota a bezpečí.

Snář je zavádějící

Pokoušet se odhalit sny pomocí snáře může být naprosto zavádějící. Například sen o zubech podle něj znamená obavy ze sexu – ale zkuste si jen přestavit, zda by bylo možné, aby takový sen měl naprosto identický význam pro všechny. Právě proto, že jsme každý individualitou a máme za sebou zcela odlišné vzpomínky, musíme vždy sami pátrat po tom, co pro nás ta či ona událost, věc, či člověk znamená.

Míváte sexuální sny? A jak se po probuzení cítíte?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky