Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Daniela: O pohádkovém životě na dluh jsem neměla ani tušení. Byl to šok!

Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Ani třetí pokus o manželství nemusí mít dobrý konec. Důvěra, respekt a pravdivé informace jsou základem stabilního svazku, ať je vám rozverných dvacet nebo jste už dávno oslavila padesátiny.

Není-li vaše manželství šťastné, je rozvod tím nejlepším řešením. V galerii se dozvíte, jak na to!

Až moc dokonalý

Ani jedno ze dvou manželství, ze kterého mám tři úžasné děti, nevyšlo. A tak jsem dlouhé roky hledala spřízněnou duši, která by se mnou plula životem bez potřeby závazků a ohraných slibů, které časem stejně vezmou za své. Mezi lidmi se nesly fámy, že jsem na opačné pohlaví nadobro zanevřela a radši dožiju o samotě. V tu dobu už jsem se potajnu scházela s mužem, který mě dobýval pozvolna a víceméně mimochodem. Na nic netlačil a nechával mi dostatek prostoru pro vlastní rozhodnutí a tempo, které je mi příjemné. Pomalu jsem odkrývala další a další vrstvy jako u cibule. Bylo to perfektní. Nepomýšlela jsem na svatbu ani na společné bydlení. Byli jsme dospělí, měli jsme vyřešenou minulost, bez závazků a se zkušenostmi, které nám ukázaly realitu života.

Má v rukou moc

Až na naší první dovolené se začala otevírat akta X. Pracoval na radnici v krajském městě a jeho jméno bylo v regionu dobře známé. Nevadilo mi to. Jeho kariéra mi nepřekážela a o peníze jsem nejevila zájem. Byl milý, slušný a chápavý. "Koncept" našeho vztahu mi plně vyhovoval a neměla jsem v úmyslu něco měnit jen proto, že má v rukou moc. Bohužel nebylo možné udržet vztah tak dlouho pod pokličkou.

Myslela jsem, že se na mě lidé sesypou a budou vyzvídat, ale stal se pravý opak. Přestali spekulovat a nechali nás být. Vyráželi jsme za kulturou, na dovolené, podporoval mě a naslouchal mi. Nepotřebovala jsem víc.

Změna plánů

Po čase jsem si začala všímat, že je zadumaný a postrádá výmluvnost, která mi na něm tak imponovala. Změnu nálady jsem přikládala stresu v práci, ale důvod byl mnohem závažnější. Pokoušela se o něj zákeřná rakovina jícnu. Po tvářích se mi kutálely slzy a došlo mi, jak moc mi na něm záleží. Nemoc postupovala nezvykle rychle a téměř každý den jsem viděla, jak ukrajuje z Jirkova elánu. "Vezmeš si mě? Vím, že o tom náš vztah není, ale můj čas se krátí a ty jsi jediný stabilní bod v mém životě. Mám co dát a chci to dát tobě!" Nedokázala jsem odporovat a souhlasila. Mísilo se ve mně nadšení a strach, že expirace rychle nabytého štěstí bude příliš krátká.

Byla, čtyři měsíce po svatbě Jiří zemřel.

Překvapení v černém

Neznala jsem jeho rodinu ani přátele, a tak jsem se na pohřeb vplížila mezi cizími lidmi a nenápadně brečela do kapesníku. I když jsem myslela, že smutek z jeho odchodu překonám o samotě, byla jsem ve středu všeho zájmu. Jakmile dohrály poslední tóny jeho oblíbených písní, přišla na řadu kondolence. Neměla jsem v úmyslu být lidem na očích, ale kolem mě se vytvořila fronta z neznámých lidí. Jeden po druhém mi tiskli ruku a předávali obálku. Až doma, když jsem druhý den sebrala dost sil na přečtení, jsem zjistila, že to nebyla slova upřímné soustrasti, ale zevrubné informace o dluzích, které padly na má bedra. Částka těsně nedosáhla k milionové hranici.  Jeho pohádkový život na vysoké noze byl na úkor úniků, které zosnoval na radnici a hrál si na nedotknutelného.

Těsně před padesátkou obcházím úřady a vyplňuji nekonečné a ponižující formuláře, abych mohla vyhlásit osobní bankrot a nepřišla na mizinu. Opravdu se říká, že "do třetice všeho dobrého"?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU