Dana (35): Mám manžela a tři milence. Pro spokojený život je to tak akorát

Pohoda

Je ve vztahu víc fyzická láska nebo vzájemné porozumění? Většinou hledáme rovnováhu mezi těmito hodnotami, ale co dělat, když je partner jedné z nich nepřístupný?

Na tohle já nejsem

Svého o dvanáct let staršího muže miluji k zbláznění. Hodně se spolu nasmějeme a stále mám motýlky v břiše, když se na mě podívá svým šibalským pohledem. Ale zatímco jeho obchází padesátka, já jsem ve svých pětatřiceti letech na vrcholu rozpuku. Upřímné diskuze u nás byly vždy na denním pořádku, a tak ani tohle ožehavé téma nezůstalo bez povšimnutí.

Ví, že se kolem mě točí muži a svým způsobem mu to dělá dobře a šimrá jeho ego. Ale nemá energii ani chuť na to, aby se mnou jezdil na festivaly a dobrodružné dovolené, vytrácí se i zájem o sex. Chce se mnou jen tak plout, být doma, občas se vydat do divadla a fungovat hlavně na mentální úrovni, kde si velice dobře rozumíme.

Každý vztah je jiný

Ze začátku jsem se nemohla smířit s tím, že mi manžel posvětil nevěru a bude v klidu čekat, až se vybouřím a schoulím se u něho v koutku. Po čase mi pozornost mužů začala chybět, a tak jsem podlehla. Sehnat si muže na dovádění v posteli nebo výlety za kulturou nebyl problém. Na každém prstu bych mohla mít tři a pořád by se stály fronty. Když jsem se po prvním požehnaném záletu vrátila domů, svíral se mi žaludek. Styděla jsem se. Muž musel vědět, co se děje a co provádím. Trvalo mi dlouho, než jsem se s takovým konceptem vztahu srovnala. Nedokázala jsem se rozhodnout mezi láskou a vášní, a tak jsem kopala za obě strany.

Z jednoho přísně utajovaného milence jsou tři. Střídám je a užívám si, co mi síly stačí. Večer se vracím ke svému muži, užívám si jeho nadhled a vyrovnanost, vařím večeři, poklízím a diskutuji. Je to osvěžující. Nikdy bych si milence nepřivedla domů, nezmiňuji se, kde bydlím nebo v jakém svazku jsem. To je moje soukromí, kterého si nesmírně cením a nikdy bych ho nedala všanc.

Chci ho zpátky

Vidím, že manžel je spokojený. Neztratil svou ženu, ale může si žít ve svém pohodlí a vyzobávat z našeho vztahu jen to, co je mu po chuti. I když mám mužské pozornosti až až, nejsilnější vzrušení cítím, když mě má dávná láska obejme. V ten moment bych se na něj vrhla a nechala za sebe promluvit vše, co ve mně probublává. Chtěla bych alespoň občas prožít fyzickou lásku se svým manželem. Tahle vlažná rovina mi přestává stačit. Nechci ho ale ztratit a zničit náš vztah neschopností pochopit.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky