Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co vše může způsobit nedostatek sexu

Co vše může způsobit nedostatek sexu
Co vše může způsobit nedostatek sexu
Zdroj: Thinstock

Zanedbává vás partner v posteli? Pak se z vás prý může stát obézní agresivní workoholička!

Třetina žen trpí nedostatkem sexu a téměř polovina lidí je se svým milostným životem hrubě nespokojená. Patříte mezi ně? Pak vězte, že byste nedostatek sexu neměla brát na lehkou váhu – alespoň to tvrdí odborníci. Může mít totiž mnohem horší následky, než by se mohlo zdát. Ukázalo se, že může vést k řadě komplikací. Co tedy strádání v posteli může způsobit?

Mohlo by vás také zajímat: ON a SEX: 9 důvodů, proč mu nestojí nebo Deset tipů, jak vylepšit sex!

Obezita

Možná si říkáte, jak spolu sex a obezita souvisejí… Mnohem víc, než by se zdálo! Pokud totiž člověk není uspokojován v posteli, velmi často se obrátí k jídlu. A tak místo toho, aby odčerpával přebytečné kalorie, začíná ve velkém plenit lednici. Jídlo totiž působí jako přírodní antidepresivum a přináší vám pocit štěstí, a to díky endorfinům, které se vyplavují do těla. Díky tomu jsou právě potraviny hlavní náhražkou neuspokojivého anebo žádného sexu. Kila tak mohou jít velmi rychle nahoru a ze štíhlé ženy k plnoštíhlé je již jen krok…

Tip KAFE.cz

Stejné účinky jako jídlo, tedy onen pocit štěstí, navodí i pohyb a sport, i když trvá déle, než se do těla vyplaví hormony štěstí endorfiny. A tak rada odborníků zní: Nejste spokojena v posteli? Cvičte, tancujte, běhejte, cokoli, jen nekompenzujte starosti vyjídáním lednice.

Workoholismus

To, že si workholici sexu díky svému pracovnímu vytížení příliš neužijí, je víc než jasné. Jenomže vědci z Göttingenu se vytasili s překvapivým výzkumem – prý k workoholismu často vede právě nedostatek sexu. Je to údajně proto, že lidé, kteří nejsou spokojení v posteli, na sebe berou stále více pracovních povinností, aby zapomněli na svůj neblahý milostný život. Prý lepší než blbý sex je hodně práce, a tak si raději nějakou přiberou navíc.

Zdroj: Thinstock

Agresivita

Mnohem horší způsob, jak si vybít nedostatek sexu, je agresivní chování. A to se prý často projevuje na silnicích. Důvodem je, že lidé kteří si v posteli příliš neužijí, často reagují nepřiměřeně, a tak bývají agresivními řidiči. Právě tak si kompenzují to, co jim v ložnici chybí. Zdánlivá banalita, jako je nedostatek sexu, tak může ohrozit i bezpečnost na silnicích!

KAFE.cz zjistilo: Proč se více milovat

  • Sex prokrvuje mozek a bystří rozum. Pokud si jej užijete kolem osmé hodiny ráno, bude vám to prý myslet po celý den.
  • Bolí vás hlava? Tak žádné výmluvy a hurá do postele – ovšem ne spát, nýbrž milovat se. Sex totiž pomáhá i proti migréně, snižuje stres a blahodárně působí na psychiku. Mimochodem – jeden americký lékař dokonce doporučuje migrénu léčit sexem!
  • Sexem posilujete, a to řadu svalů, o kterých jste možná ani nevěděla, že je máte. Kromě toho posílíte i břišní anebo šíjové svalstvo.
  • Sex prodlužuje život, a to dokonce i u mužů. Podle jedné britské studie prý ti, kteří se milují dvakrát týdně, mají poloviční úmrtnost než pánové, kteří si radovánek dopřávají jednou za měsíc.
  • Více sexu = lepší zuby. Napadlo vás někdy, že sex a líbání souvisí s kvalitou chrupu? Prý čím více si užíváte polibků a orálního sexu, tím více se vyměšuje slin a vy zabraňuje agresivních kyselinám, aby naleptaly zubní sklovinu.
  • Díky sexu vypadáte mladší. Podle studií až o deset let! Zapomeňte na plastiku, raději si užívejte s partnerem.
  • Sex nahradí vitaminy. Je vědecky prokázáno, že sex posiluje imunitu, a pokud si jej budete dopřávat alespoň dvakrát týdně, nahradí i vitaminové tablety.

Zdroj: Thinstock

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky