Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co je ještě flirt, co už je přes čáru?

Co je ještě flirt, co už je přes čáru?
Co je ještě flirt, co už je přes čáru?
Zdroj: www.Thinkstock.cz

Většina žen se shoduje na tom, že flirtování k životu patří. A k létu dvojnásob. Jenomže pokud jej neudržíte v jistých hranicích, může se stát, že snadno přejde v nevěru. Kdy se ještě jedná o nevinné laškování, a kdy už je to přespříliš?

Letní počasí flirtům přímo nahrává. A především na dovolené lidé často ztrácejí zábrany a oddávají se flirtování. Letmé úsměvy, sexy pohledy, oční kontakt, ale i lehce dvojsmyslné řeči – to všechno k tomu patří. Samotný flirt není vůbec špatný – dokáže zvednout sebevědomí i náladu, dodá vám pocit, že jste stále žádoucí a někdo o vás stojí. Jenže pokud máte zájem jen o flirt a o nic víc, musíte si dát pozor, protože hranice se dají překročit velmi snadno. A pokud jste zadaná, mohla byste pak litovat…

Flirtování patří k životu, má ale své meze

Většina lidí se shodne na tom, že flirtování k životu patří, ale musí mít jisté meze. Ovšem každý to bere jinak a to ukazují i průzkumy. Podle nich 13 % mužů považuje flirtování dokonce za nevěru! Proto si nejdřív zjistěte, jak se na vše dívá váš partner, než si zaděláte na pořádný problém.

3 tipy, jak udržet hranice flirtu

1. Nevyměňujte si kontakt

  • Zvlášť pokud máte partnera a nechcete zajít za hranice, flirtujte nezávazně a dotyčnému na sebe nedávejte kontakt – mail, a už vůbec ne telefon. S největší pravděpodobností to pochopí tak, že o něj máte zájem a ruku na srdce – telefony nebo žhavé esemesky by váš partner rozhodně jako zcela nevinné vidět nemusel.

2. Udržte si odstup

  • Povídejte si s ním, usmívejte se, dívejte se po něm, to je všechno v pořádku. Ale pokud nechcete, aby flirt přešel v něco víc, udržte si odstup. Zapomeňte na fyzický kontakt, vzrušující letmé dotyky, anebo dokonce na ploužák pod hvězdami. V tu chvíli by se vám vše mohlo velmi lehce vymknout z rukou.

3. City sem nepatří

  • Flirtování by se mělo odehrávat »tady a teď«. Pokud začne zaměstnávat vaše myšlení i jindy a vy dumáte, jaké by to bylo, kdybyste si spolu něco začali, už to přestává být flirtem, ale hraničí to s nevěrou. Pokud chcete flirtovat, nezapojujte sem city, ani sny o společné budoucnosti. Je to momentální povyražení a nic víc od toho nečekejte.

Anketa KAFE.cz:

Co je pro vás ještě flirt, a co už je nadmíru?

Jiřina (30):

„Pod flirtováním si představuji vtipné narážky, laškování a špičkování. Dvojsmyslné řeči mě znervózňují, ale občas je používám. Záleží na okolnostech. Naopak co je pro mě přes čáru, je fyzický kontakt.“

Jarka (28):

„Flirt pro mě znamená vtipkování, třeba i dvojsmyslné, úsměvy, trochu provokace... Jakmile mě začnou napadat hříšné myšlenky nebo mi dá muž najevo, že chce víc, tak rychle mizím, protože nevěra by na sebe nemusela nechat dlouho čekat.“
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky