Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chuť spermatu: Takto ji můžete ovlivnit

Chuť spermatu: Takto ji můžete ovlivnit
Chuť spermatu: Takto ji můžete ovlivnit
Zdroj: Isisfa.com

Chuť spermatu je u mužů rozdílná. U jednoho je sladké, ale u jiného má nepříjemnou, hořkou či dokonce žluklou chuť. S tím se dá ovšem hodně udělat.

Diskutujte: Jakou chuť má sperma vašeho partnera? Máte osvědčenou radu, jak jeho chuť zlepšit?

Ženy, které provozují orální sex až do konce, si často stěžují, že jim partnerovo sperma nechutná. Mnohé ho dokonce polykají s odporem! Nejčastěji jim vadí příliš hořká chuť, ze které se jim nedělá dobře. Jiným ženám se ale naopak zdá sperma slané, žluklé či jinak nepříjemné. Proto se spousta z nich ptá: Je možné chuť spermatu zlepšit?

Zajímavosti KAFE.cz:

 • Průměrný ejakulát při jednom vyvrcholení obsahuje cca 55 kalorií.
 • Zrání jedné spermie trvá 75 dní.
 • Chuť spermatu mohou ovlivnit i výrazně aromatické potraviny, které si muž dopřeje 48 hodin před orgasmem.
 • Jen 30 % žen je ochotno sperma ochutnat a spolknout, jiným prostě nechutná.

Chuť spermatu: Takto ji můžete ovlivnit

Tipy, jak zlepšit chuť spermatu

 1. Osvědčil se ananasový džus. Je ale třeba ho popíjet průběžně a pravidelně, nikoli až před stykem. Údajně dodá spermatu nasládlou chuť a skvělý je i proto, že čistí organismus. Můžete ale využít i syrový ananas nebo kompot.
 2. Z ovoce jsou skvělým pomocníkem na chuť spermatu banány, jablka a borůvky. Je ale třeba je jíst ve větším množství – a samozřejmě pravidelně.
 3. Celer a skořice. Jejich pravidelná konzumace způsobuje nasládlou chuť spermatu.
 4. Brambory. Chystáte se na orální sex? Pak partnerovi den předem naservírujte pořádnou porci brambor. Ty údajně umí chuť spermatu skvěle vylepšit!
 5. Ochucený lubrikační gel. Sice nezmění přímo chuť spermatu, ale pokud jím partnerův úd potřete před orálním sexem, budete mít plnou pusu jahodové anebo čokoládové příchutě a na nepříjemnou chuť si ani nevzpomenete.
 6. Speciální tablety. V některých sexshopech (ale i v obchodech se zdravou výživou) máte možnost koupit speciální tablety, které údajně dokážou spermatu vdechnout jablečnou příchuť. Jsou bylinné a přírodní, je třeba užívat dvě denně a prý se dočkáte velké změny – u 88 % mužů se chuť spermatu změní na sladkou a jablečnou. Opravdu to funguje? Nezbývá, než vyzkoušet.

Chuť spermatu: Takto ji můžete ovlivnit

KAFE.cz zjistilo:

Co nepříznivě ovlivňuje chuť spermatu

 • Alkohol a cigarety. Zejména partnerky kuřáků si stěžují na jeho hořkou chuť.
 • Ostrá a pálivá jídla. Pokud jim partner holduje, sperma bývá nepříjemně nahořklé.
 • Chřest. Říká se, že sperma po něm má nelahodnou, žluklou chuť.
 • Rýže a obiloviny. Zní to až hrůzostrašně, ale mnozí soudí, že kdo jim holduje přespříliš, má sperma velmi nepříjemné, až nahnilé chuti.
 • Maso. Pokud si ho dopřáváte hojně, má sperma slanou chuť.
 • Káva. U vášnivých pijáků kávy mívá hořkou příchuť.

Chuť spermatu: Takto ji můžete ovlivnit

Anketa KAFE.cz:

Polykáte sperma a jak vám chutná?

Jiřina (26):
„Polykám, ale jen proto, že to partner zbožňuje. Sperma mi nechutná vůbec, je totiž hodně hořké. Možná je to tím, že je partner silný kuřák, ale bohužel toho se asi hned tak nezbaví.“

Adéla (29):
„Orální sex mám ráda, ale ne až do konce. Párkrát jsem to zkusila a sperma je mi doslova odporné. Něco tak hořko-slaného jsem v životě neochutnala…“

Táňa (35):
„Polykám a chutná mi. Partner nekouří, nepije, jí zdravě a miluje ovoce. Možná právě proto má jeho sperma příjemnou nasládlou chuť, takže já jsem spokojená.“
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky