Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Carlotta se narodila s handicapem v obličeji. Zhodnotila ho a proslavila se jím

Carlotta už se nestydí
Carlotta už se nestydí
Zdroj: Shutterstock
Více v galerii
Carlotta už se nestydí

Po rodičích nedědíme jen barvu očí a vlasů, ale i mateřská znaménka. Ta se nemusí objevit na stejných místech ani odpovídat svou velikostí.

Jiná 

Carlotta Bertotti se narodila zdravá, bohužel své rodiče hned při prvním "setkání" na porodním sále hodně vyděsila. Tělíčko měla pomačkané a zarudlé jako každé novorozeně, ale výrazné skvrny přes celou tvář si nešlo nevšimnout. Od čela až po bradu měla kůži zčernalou a hrubou. Během prvních týdnů života musela podstoupit náročná vyšetření, při kterých se lékaři snažili určit, nebude-li mateřské znaménko dělat neplechu. Zasahovalo do oka a do citlivé kůže na rtech. Skvrna Carlottino zdraví neohrožovala, ale její psychika utrpěla. Děti neměly pro její vzhled pochopení a často se jí vysmívaly. Nešlo jim vysvětlit, že se to občas stává. S tak rozměrným znaménkem v obličeji se rodí jeden člověk z milionu. 

Bez přátel 

Na základní i střední škole zažívala dívka peklo a musela bojovat se šikanou. Naštěstí stáli rodiče a věrní přátelé na její straně. Mohla cestovat a utéct před problémy, které ji každý den pronásledovaly. Hluboko v sobě toužila po kariéře modelky, aby ukázala všem, kteří její krásu neviděli, jak moc se mýlí. Účet na sociálních sítích začala plnit fotografiemi z cest a první pracovní nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat. Carlotta je štíhlá, má plné rty, krásné vlasy a řasy dlouhé a husté jako mrkací panenka. I bez znaménka by se prosadila, ale díky němu má v sobě něco extra. 

Na pozoru 

Italka je před objektivem jako doma a s každou novou fotografií jí stoupá sebevědomí. Je totiž přesvědčená, že krása nemá pravidla a nepodléhá normám. Stejnou myšlenku šíří kolem sebe. Bohužel se nemůže spoléhat na výsledky lékařských vyšetření z dětství a znaménko, kterého se už nikdy nezbaví, musí nechat pravidelně testovat. Mateřské značky jsou stejně jako pihy živé a mohou měnit strukturu, barvu, okraje nebo rozsah. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky