Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tři nejčastější důvody, proč je sex bolestivý. Lze je snadno odstranit

Bolest při milování
Bolest při milování
Zdroj: Pixabay
Bolest při milování

Mám mu to říct, nebo to raději vydržet? Podobná otázka se honí hlavou mnoha ženám, které při styku pociťují bolest. Přehlížení potíže může časem způsobit vážné zdravotní problémy. 

Nepříjemné pocity při souloži mohou mít různé příčiny, ale v zásadě se dají rozdělit do tří skupin.

Tak akorát 

Fyzické příčiny bolesti bývají nejčastější a také nejsnáze odstranitelné. Hlavním důvodem bývá nedostatečné zvlhčení pochvy, případně její malý rozměr. V takovém případě je potřeba sáhnout po lubrikantu a požádat partnera o zvýšenou ohleduplnost. Další příčinou mohou být i drobné oděrky a trhliny, které se objevují při divočejším nebo častém styku. Sliznice potřebují čas na regeneraci. Řada párů se miluje nárazově, třeba o víkendech nebo dovolených, kdy chtějí dohnat to, co předešlé týdny a měsíce zameškali. Ženský pohlavní orgán ale není na takovou zátěž uzpůsobený. 

Omezení

Nepravidelné milování může způsobovat i problémy v podobě kvasinkových onemocnění. Přílišný nápor dokáže narušit přirozené mikrobiologické prostředí v pochvě, kde se pak začnou množit bakterie. Vznikají tak nepříjemné mykózy, které provází pálení a svědění. V takovém případě je dobré omezit příjem cukrů, nosit čisté bavlněné prádlo a používat přípravky, které neobsahují mýdlo. V případě závažnějších projevů je třeba se obrátit na gynekologa.

V hlavě

Poslední možnou příčinou bolestivého milování je psychika. Nutno dodat, že tyto problémy se odstraňují nejhůře. Partnerka se nedokáže patřičně oddat rozkoši, její svaly zůstávají stažené a při souloži zažívá bolest. Ani pro muže nejde o příjemný zážitek, protože vnímá strnulost ženy. Příčiny takového stresu jsou různé, od strachu z další bolesti přes pocit, že člověk dělá něco nečistého. Paralyzovat mohou i obavy z otěhotnění. Pomoc hledejte u chápavého partnera nebo u psychologa. Nátlak nemá význam. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky