Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Bojím se, že mě přítel podvádí!

Soustřeďte se spíš na sebe.

Milá Mili Violo,

jednu radu vám dám hned na začátek: PŘESTAŇTE PÁTRAT. Teď hned. Už žádné čtení esemesek, nakukování do mobilu a do diáře, šátrání v kapsách a očichávání triček. Tím, co byste eventuálně zjistila, byste ublížila jenom sama sobě.

Vzpomínám si, jak jsem svému nynějšímu manželovi nakoukla do mobilu a přečetla si tam SMS následujícího znění: „A nemohl by tvůj bratr přespat u nějaké kamarádky?“ Pochopitelně jsem si vykonstruovala celý příběh o fiktivní milence, která bydlí v bytě se svým bratrem, a aby si mohla užívat s mým mužem, musí bratra někam vyšoupnout. Pochopitelně jsem se tím celé dny užírala. A pochopitelně bylo všechno jinak.

Pátrání po důkazech nevěry je povoleno jedině v tom případě, že byste se s tím mizerou a bídákem hodlala nadobro rozejít a ještě předtím byste mu jeho zálety chtěla omlátit o hlavu. Ve všech ostatních případech je ale téměř jisté, že byste své touhy odhalit „pravdu“ litovala v tu ránu, jakmile by se ta pravda vyjevila.

Pátrání po důkazech nevěry je povoleno jedině v tom případě, že byste se s tím mizerou a bídákem hodlala nadobro rozejít a ještě předtím byste mu jeho zálety chtěla omlátit o hlavu.

Na vaší momentální nezáviděníhodné situaci je asi nejhorší to, že nemůžete vůbec nijak ovlivnit, co váš mizera a bídák (říkejme mu tak, protože v tomto kontextu to pasuje líp než „přítel“) v příštích dnech a týdnech udělá. I kdybyste ho zavřela na samotku, nemůžete mu zabránit v tom, aby na tu druhou (která možná existuje a možná taky ne) alespoň myslel.

Můžete ale ovlivnit, co uděláte vy. A to není zas tak málo, jak to na první pohled vypadá.

To nejlepší, co můžete v dané situaci udělat, je zaměřit se sama na sebe. Ne, nebudu vám tady vykládat moudra ve stylu ženských časopisů o tom, že si máte zajít na masáž, ke kadeřníkovi a koupit si nové boty (i když to všechno samozřejmě taky můžete).

Pokuste se, aby váš vztah pro vás přestal být středobodem světa. Zkuste se třeba posunout o kus dál ve své kariéře, najděte si nového koníčka (co takhle nějaké bojové umění, kickbox nebo šerm?), sportujte, tančete, pařte s kamarádkami. Zkrátka mějte svůj vlastní život, do kterého váš m. a b. (zkratka pro mizeru a bídáka) nemá přístup.

Pokuste se, aby váš vztah pro vás přestal být středobodem světa. Zkuste se třeba posunout o kus dál ve své kariéře, najděte si nového koníčka.
Pokud to s vaším vztahem dopadne dobře, mizera a bídák ke svému překvapení záhy zjistí, že na něj máte nějak málo času a že už vás nemá tak jistou jako dřív. A bude mu to stačit, aby se probral z případných záletnických pokusů.

No a pokud to s vaším vztahem dopadne špatně, vaše nové zájmy vám pomohou přežít nejhorší porozchodové období. A až se s mizerou a bídákem začas potkáte někde v tramvaji, bude zírat, jak vám to sluší, jak si užíváte a jak jste za vodou.

Takhle daleko ale v tuto chvíli ještě nejste. Vlastně ještě vůbec netušíte, jestli váš přítel skutečně je tím mizerou a bídákem. Třeba žádná druhá Mili neexistuje a celá bokovka je jen výplodem vaší zjitřené fantazie.

Jisté je jenom jedno. Abyste přestala z té „nejistoty bláznit“, musíte novou jistotu najít v sobě. Uvidíte, že když na sobě zapracujete, zvednete si sebevědomí a postavíte se na vlastní nohy, budete tomu mizerovi… tedy pardon, svému příteli, imponovat mnohem víc než dřív. Ať už má milenku, nebo nemá.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky