Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Bojím se, že mě přítel podvádí!

Vaše chvíle přijde.

Podíval jsem se, co říká o esemeskách a nevěře Google. Kromě inzerátu, že si za nějakých patnáct dvacet tisíc lze nechat udělat test nevěry, na mě vyskočil článek, kde se píše, že jistá britská advokátní firma specializující se na rozvody prokázala: „Časté psaní SMS rovná se nevěra.“ Když k tomu připočteme ten ženský hlas v telefonu, ty přesčasy, služební cesty a ty protivné závany cizího parfému, skutečně to vypadá, že se vaše obavy naplňují.

Píšete, že nevíte, jak se zachovat, a já si troufám tvrdit, že tuším, co nakonec uděláte. Vidím to nějak takhle:

Nejdřív si položíte otázku „co bych jim tak provedla?“ a chvíli se budete utápět v představách, jak jí drásáte nehty tvář a jemu balíte kufry. Pak usoudíte, že bude lepší vzít rozum do hrsti a řešit situaci s chladnokrevností detektiva.

Jistá britská advokátní firma specializující se na rozvody prokázala: „Časté psaní SMS rovná se nevěra.“
Shrnete si trumfy, které máte v rukou, a zjistíte, že jich moc není. Vlastně... je jen jeden, ale zato pořádný: Máte nad tou vetřelkyní intelektuální převahu. No ano, přece se nebudete podceňovat! Vždyť jste velmi chytře vydedukovala, že ty esemesky, které přítel píše ve vaší přítomnosti, nejsou pro vás a neušlo vám ani to, že hovory, kvůli nimž se uchyluje vedle do místnosti, nevede s vámi. A především - na rozdíl od té analfabetky byste nikdy nenapsala takový blábol jako „Mili zitra v 5“ a nenasekala v něm rovnou dvě chyby – gramatickou a interpunkční.

Zjištění, že „ta druhá“ je hloupá, s sebou ovšem přinese jednu neodbytnou domněnku: Zřejmě bude hezká. Přece by vás nepodváděl s hloupou a zároveň ošklivou! Dedukce se rozběhnou všemi směry... Může ještě nastat ta strašlivá varianta, že skutečně jde o jakéhosi Jirku, a to si pak můžete být jistá, že se k vám přítel - „až ho to přestane bavit“ – nevrátí.

Až si pohrajete i s touhle myšlenkou, uděláte to co většina žen ve vaší situaci: Chvíli budete brečet a pak půjdete ke kadeřníkovi.

Večer se vrátíte mnohem později než obvykle, v hlavě čtyři dvojky bílého a veletucet zbytečných rad od kamarádky, ale přítel si toho ani nevšimne, protože bude spát a hlasitě chrápat, obklopen odérem cizího parfému.

Zjištění, že „ta druhá“ je hloupá, s sebou ovšem přinese jednu neodbytnou domněnku: Zřejmě bude hezká. Přece by vás nepodváděl s hloupou a zároveň ošklivou!
Prohlédnete mu slipy, projedete mu mobil a pro jistotu i e-mailovou schránku, ale jako na potvoru zrovna dneska zcela výjimečně spustil pračku a vymazal všechny kompromitující esemesky a maily, neboť i muži mají šestý smysl.

A když už budete sedět zoufalá u počítače, zadáte do Googlu heslo „nevěra“ a...

...vyskočí na vás inzerát na test nevěry pomocí DNA. Základní test ze vzorku skvrny na textilu 14 990 korun, vyloučení vlastní DNA 3990 korun, na dalších necelých pět tisíc navíc vyjde masochistické zjištění, nachází-li se ve skvrně nějaké sperma - ať už přítelovo, nebo třeba Jirkovo... Dohromady je to 23 970 korun, což je tak vyděračská suma, že si radši řeknete s Karlem Jaromírem Erbenem: „Však lépe v mylné naději sníti, před sebou čirou temnotu, nežli budoucnost odhaliti, strašlivou poznati jistotu!“

Ráno budete dělat jakoby nic, ale někde vzadu v hlavě se vám usadí myšlenka, že vaše chvíle ještě přijde.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky