Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Andrea: Partner mi řekl, ať zhubnu. Teď mám mindrák a stydím se svléknout

Zdroj: Shutterstock.com

Upřímnost ve vztahu by sice být měla, ale někdy je lepší být tak trochu diplomat. Říct ženě, že by měla zhubnout, totiž může znamenat konec vztahu!

„Myslela jsem, že jsem si našla muže svých snů. Ovšem jen do prvního milování. Když jsme se ocitli nazí v posteli, najednou mi uprostřed vzájemného mazlení a hlazení řekl: »Měla bys pár kilo zhubnout.« Přišlo to jak blesk z čistého nebe a veškerá vášeň byla pryč. Odstrčila jsem ho a utekla z postele. Tak mě to urazilo, že už jsem ho nechtěla nikdy vidět. Stačila jedna věta – a bylo po lásce,“ vzpomíná na svůj zážitek Andrea (29). "Přitom nejsem nijak výrazně tlustá. Nosím velikost M. Teď mám nového partnera a intimnosti s ním odkládám. Pořád musím myslet na to, co mi řekl ten předchozí mizera a jestli náhodou nebudu připadat tlustá i dalšímu muži. Předtím jsem se za svoji postavu nikdy nestyděla a s bývalým přítelem jsme dokonce společně doma cvičili."

Kafe.cz zjistilo:

  • Jen 3,7 % mužů má rádo silnější ženy!
  • 80 % českých žen není spokojeno se svou postavou.
  • 51 % žen přiznává, že je pro ně štíhlá postava důležitější než dobrý sex.
  • 48,5 % českých mužů uvádí, že se jim líbí štíhlé ženy.
  • Jen 3,7 % mužů upřednostňuje ženy s plnoštíhlou a silnou postavou.
  • Přes 43 % mužů se spokojí se ženou střední postavy.

Při sexu mi řekl, že se mi třesou špeky!

„Pochopila bych, kdyby mi partner řekl, že bych mohla něco shodit, ovšem ne v posteli uprostřed sexu. Bylo to naše druhé milování, zrovna jsem byla parádně vzrušená. On se na mě podíval a prohlásil, že se mu nelíbí, jak se ty moje špeky třesou, a že bych měla zhubnout. Takový konec jsem si tedy nepředstavovala. Seskočila jsem z něj, tekly mi slzy. Posbírala jsem oblečení a utíkala domů. I když se mi pak omluvil, ukončila jsem to. Poslala jsem mu SMSku, že se rozcházíme,“ vypráví podobný příběh Míša (33). "Dodnes nechápu, proč to udělal a takhle mi ublížil. Přece viděl už na prvním rande, že jsem boubelka - ostatně, psala jsem to rovnou do seznamovacího inzerátu. Tak co čekal, že uvidí, když se svléknu?"

Upřímnost? Ano, ale s mírou!

Upřímnost ve vztahu by sice chybět neměla, ale všeho moc škodí. Odborníci z řad psychologů proto říkají – některé věci si nechejte pro sebe. Anebo – pokud je musíte sdělit – najděte si na to vhodnější chvíli a lepší formulaci. Říct ženě během milování, že by měla zhubnout, je nejen nediplomatické, ale může znamenat i konec vztahu. Ženy totiž poznámky na svou váhu a postavu velmi těžko nesou a zvlášť tehdy, když vůbec silné nejsou. „Mám štíhlou postavu, i když nějaké nedostatky by se na ní našly. Ale nosím oblečení ve velikosti 36 a to mi nepřipadá příliš. A tak když mi partner v posteli řekl, že mám shodit ty svoje špeky, smrtelně jsem se urazila. Nepřekousla jsem to a rozešli jsme se,“ říká Mirka (28).

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky