Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Anatomie lži: Co prozradí písmo?

Anatomie lži: Co prozradí písmo?
Anatomie lži: Co prozradí písmo?
Zdroj: Televize Prima, myhandwriting.com

Viděla jste některý z dílů »primáckého« seriálu Anatomie lži? Pak vás určitě fascinovala práce doktora Lightmana, předního světového experta na lhaní.

Inspirovali jsme se praxí doktora Lightmana a přinášíme pár zajímavostí o lži a písmu.

Co napráská písmo?

Pokud chcete poznat, jestli vám ten druhý říká pravdu, přestaňte analyzovat jeho řeč těla, pohledy či slova. Lháře usvědčí rukopis! Američtí vědci v písmu odhalili řadu znaků, které prozradí každého nepoctivce. Podvodník píšící lži prý více tlačí na pero, dělá delší tahy a vymýšlí rozsáhlejší dopisy než pravdomluvný jedinec. Rozdíly v písmu lháře a poctivce jsou velmi jemné, aby si jich člověk všiml pouhým okem. Mohou být ale lehce odhaleny s použitím počítačové techniky. Podle psychologů je to tím, že lhaní mění rukopis, protože nutí mozek pracovat usilovněji.

KAFE.cz zjistilo:

Tajnůstkářský člověk

Grafologie: Tajnůstkářský člověk

Prozradí ho kruh uvnitř kruhu vpravo. Větší vnitřní smyčka značí, že tenhle člověk má více tajemství než ostatní. Je-li vnitřní smyčka opravdu velká, jedná se o člověka, který se nejspíše pokusí odpovědi vyhnout úplně.

Lhář

Grafologie: Lhář

Ukazuje na to kombinaci smyček vlevo a vpravo při psaní písmen »a« a »o«. Obrovská smyčka přes skoro celé písmeno značí člověka, který lže téměř patologicky! U takového jedince je dobré si ověřit vše, co řekne.

Osoba, která lže sama sobě

Grafologie: Osoba, která lže sama sobě

Vnitřní smyčka na levé straně písmena ukazuje na člověka, který lže i sám sobě o věcech, které se stanou i třeba právě v danou chvíli. Ani si to ale neuvědomuje. Vše vám popře i tváři v tvář.

Mnohomluvný člověk

Grafologie: Mnohomluvný člověk

Otevřený (nedotažený) kruh u »a« nebo »o« říká, že daný člověk velmi rád mluví. Někdy až moc. Popravdě ale někdy žvaní jen proto, že rád poslouchá sám sebe.

Dominantní osobnost

Grafologie: Dominantní osobnost

Směrem dolů nakloněné písmo »t« prozrazuje, že pisatel má rád všechno pod kontrolou. Strohé zakončení písmene ukazuje dominanci. Tento člověk je spokojený sám se sebou, i když jeho okolí to vidí docela jinak. Ostře provedené téčko značí člověka sarkastického, uječeného a uřvaného, pokud věci nejsou přesně tak, jak chce on.

Žárlivec

Grafologie: Žárlivec

Ten, kdo začíná psát první písmena smyčkou, bývá extrémně žárlivý. Ale pozor, musí jít o kompletně uzavřenou smyčku! Dotyčný se velmi bojí, že přijde o osobu, kterou miluje. Je tím strachem doslova posedlý.

Zajímavost KAFE.cz:

Seriál Anatomie lži

Anatomie lži: Co prozradí písmo?

Doktor Lightman je přední světový expert na lhaní. Perfektně se vyzná v řeči těla, neuteče mu žádný výraz v obličeji ani ten nejmenší záchvěv v hlase. S neodolatelným sarkasmem a s týmem specialistů pomáhá nejen vládním organizacím řešit ty nejzapeklitější případy...

Grafologie

Grafologie je obor psychologie, který se snaží poznávat povahové nebo jiné vlastnosti člověka, vytvářet tzv. povahopis. Pojem Grafologie zavedl Francouz Jean Hippolit Michon v roce 1875. (zdroj: wikipedia.org)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Dítě zažívá ve škole šikanu

Dcera zažívá ve škole šikanu

Vendula se rozvedla a musela se s dcerou odstěhovat z rodného města kvůli nové práci. Nyní navíc její dcera zažívá ve škole šikanu.

Akční letáky