Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

7 nejlepších valentýnských SMS přání

7 nejlepších valentýnských SMS přání
7 nejlepších valentýnských SMS přání
Zdroj: Thinstock

S oslavou sv. Valentýna je spojena i tradice posílání valentinských milostných přáníček. Inspirujte se našimi tipy.

Zatímco dnes vám valentýnské přání může přijít jako SMSka, dřív se valentýnky posílaly výhradně poštou. My vám nyní přinášíme nejen ty nejlepší textovky, které můžete své lásce poslat, ale i inspiraci pro opravdové romantiky. Víte, jak vypadala nejstarší dochovaná valentýnka? Čtěte dál!

Zdroj: Thinstock

7 valentýnských SMS

  1. Přeji krásné probuzení, k tomu polibek a pohlazení. Protože je únor, zima, chlad, má dnes svátek, kdo má rád. Miluji tě čím dál víc, tak to je a nic víc!
  2. Jsi má láska, jsi můj sen, Tobě patří dnešní den. Jen s Tebou chci se smát a věrně Tě milovat. Zažeň z tváře každý stín, vždyť je svatý Valentýn!
  3. Nevím zda mě miluješ, tak jako já tebe, ale vím, že kdybych mohla, dám ti celé nebe... Krásného Valentýna
  4. K svátku svatého Valentýna Ti přeji: Za prvé, aby se Ti splnila ta nejtajnější přání. A za druhé, abych byla přímou součástí bodu jedna…
  5. Chtěla jsem Ti poslat něco úžasného, nepopsatelného a erotického, ale bohužel se nevlezu na display... Krásného Valentýna!
  6. Šťastného Valentýna tomu, kdo je inteligentní, zábavný, milý, příjemný, krásný – zrovna jako já!
  7. Určitě toužíš dostat opravdu milou valentýnku od někoho, kdo si myslí, že jsi nejlepší na světě. Právě jsi ji otevřel! Krásného Valentýna.

Zdroj: Thinstock

Nejstarší valentýnka? V Británii!

Přes dvě stě let staré valentýnské přání je možná jen matnou a jedinou hmatatelnou vzpomínkou na lásku, která tehdy vzklíčila mezi dvěma zamilovanými. Bylo posláno v roce 1790 a nachází se v britském poštovním muzeu a archivu. Kdyby šlo dnes do aukce, jeho vyvolávací cena by byla 4 000 liber. Prodej zřejmě nejstarší valentýnky na světě se však neplánuje.

Zdroj: Thinstock

Jak vypadá vyznání lásky?

Královská pošta teprve nedávno odhalila, jak vlastně ono nejdražší vyznání lásky na světě vypadá. Přes propast dvou staletí můžeme na vnější straně čtvercového psaníčka ozdobeného jen prostým srdcem, číst milostné verše:

„Má drahá, to srdce, které v ruce máš,
se zlomí v půl, když jej otvíráš.
Právě tak mé srdce nemocné láskou bolí,
zraněné je a ve dví se zlomí.“

Zdroj: Thinstock

Pravou lásku nelze změřit penězi

Také dnes putují do světa city na lístcích papíru. „Tento rok bude Královská pošta vydávat přes dvanáct milionů valentinských pohlednic,“ potvrzuje její zaměstnanec Patrick O'Neill. Dodává však: „Na žádné z nich však pravděpodobně nebude nic tak romantického jako verše napsané tady uvnitř.“ Podle Patrika, i když je toto psaníčko cenným a vzácným kusem, nikdy by se nemělo do žádné aukce dostat: „Nikdy by nás nenapadlo prodat ho. Jak můžete dát cenu skutečné lásce?“

Jaké se chystáte poslat přání k Valentýnu?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky