7 genetických mutací, které mohou vzniknout z incestního vztahu

7 genetických mutací, které mohou vzniknout z incestního vztahu
Více fotografií k článku:
15 fotografií

V minulosti měli lidé na incestní vztahy tedy intimní vztahy blízkých příbuzných nejednotný názor. Někde byly tiše tolerovány, převážně ale zavrhovány a tvrdě trestány. Dnešní lékařská genetika, trestní právo a zákony o rodině takové vztahy striktně odmítají. Neexistuje tedy mít sňatek nebo sexuální vztah v úzkém kruhu rodinném.

Zajímavostí je, jak k incestu přistupovali v historii. Například podle antické mytologie byl Zeus zrozen spojením sourozenců Krona a Rhey, které zplodil Úranos se svou matkou Gaiou. Zeus v tradici pokračoval sňatkem se svou sestrou Hérou, a nakonec i spojením s Rheou (matkou).

Ve starověkém Egyptě byl incest u faraonů po několik dynastií běžnou praktikou. Uzavírali sourozenecké sňatky, čímž se v očích okolního světa blížili bohům. Zároveň se tím bránili nežádoucímu rozdrobení majetku. Asi nejslavnější byla Kleopatra, zdravá, mimořádně krásná a velmi chytrá žena, která pocházela ze sedmého po sobě následujícího manželství bratra a sestry. Na trůn nastoupila v osmnácti letech a v tu dobu už byla vdaná za svého dvanáctiletého bratra.

Kleopatra tedy měla štěstí, že ji incestní vztahy jejích předků zřejmě nijak viditelně nepoznamenaly. V mnoha jiných případech ale docházelo a bohužel stále dochází k velmi závažným nejen fyzickým problémům. O které například jde, se dozvíte v galerii.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek